Rambo’nun beşincisi yolda ama onu yaratan hiç hoşnut değil: Film baştan savma ve kalitesiz; benle hiçbir şekilde alakası olmasın!

0

İlk Kan (First Blood) orijinal kitabının yazarı David Morrell, adının ‘Rambo’ serisinin beşincisi olan ‘Son Kan’ filmiyle birlikte anılmasından ‘mahcup olduğunu’ belirtti.

ABD merkezli Newsweek dergisinin haberine göre 1972’de yayınlanan İlk Kan (First Blood) kitabının yazarı David Morrell, adının ‘Rambo’ serisinin beşincisi olan ‘Son Kan’ filmiyle birlikte anılmasından ‘mahcup olduğunu’ ifade etti.

ABD’li oyuncu, senarist ve yönetmen Sylvester Stallone’un ilk kez 2015’te bahsettiği filmle ilgili olumsuz görüş belirten birçok kişi arasında yer alan Morrell, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda filmin ‘karmakarışık’ olduğunu ve adının onunla birlikte anılmasından ‘çok mahcup olduğunu’ vurguladı.

Newsweek’e konuşan yazar, filmi izledikten sonra alçalmış hissettiğini belirterek, filmin ‘ruhsuz’ olduğunu ekledi. Yönetmenin işini ‘saçma’, dekorasyonu ise ‘ucuz’ olarak nitelendiren yazar, “Rambo’nun adı John Smith de olabilirdi ve bundan dolayı hiçbir şey değişmezdi” diye konuştu.

Stallone filmin senaryosunu yazarken önce Morrell’e danıştığı, fakat daha sonra ikisinin ilişkiyi kestiği ve Stallone’un çalışmalarını ‘Absentia’ dizisinin yazarı Matthew Cirulnick ile tamamladığı ifade edildi.

Sputniknews
Önceki İçerikGökmen Esgin’den “Hayal Meyal”
Sonraki İçerik13. yüzyıla ait İsa peygamber temalı çok değerli bir tablo, yaşlı bir kadının mutfağından çıktı
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments