Ramin Matin’in yeni filmi “Son Çıkış” dünya prömiyerini gerçekleştirdi

0

Ödüllü yönetmen Ramin Matin’in yeni filmi “Son Çıkış”; dünya prömiyerini gerçekleştirdiği Tokyo Uluslararası Film Festivali’nde seyirciden büyük alkış aldı.

Asya’nın en önemli film festivallerinden biri olan Tokyo Uluslararası Film Festivali’nde ‘En İyi Film’ kategorisinde yarışan “Son Çıkış”ın Tokyo’daki gösteriminde; Ramin Matin’in yanı sıra filmin oyuncularından Ezgi Çelik ve yapımcı Emine Yıldırım da yer aldı.

Ramin Matin’in yeni filmi “Son Çıkış”, Asya’nın en önemli film festivallerinden biri olan ve bu yıl 31.’si düzenlenen Tokyo Uluslararası Film Festivali Ana Yarışma’da En İyi Film Ödülü için yarışıyor. “Son Çıkış”; Tokyo’nun 23 özel semtinden biri olan Minato’da 25 Ekim – 3 Kasım 2018 tarihleri arasında düzenlenen 31. Tokyo Uluslararası Film Festivali’nde aynı zamanda dünya prömiyerini de gerçekleştirdi.

EX Theater Roppongi’de gerçekleşen dünya prömiyerine birçok yönetmen, oyuncu ve uluslararası film yapımcısı katıldı. Film gösteriminin ardından sahneye çıkan film ekibi, seyircilerle söyleşi gerçekleştirdi. Sahnedeki film ekibini dakikalarca alkışlayan izleyiciler, “Son Çıkış”ı çok başarılı bulduklarını da özellikle vurguladılar. Prömiyerin ardından 2 Kasım’da Türkiye’de vizyona girecek olan “Son Çıkış”, metropol insanının günlük yaşam mücadelesini gözler önüne sererken izleyiciye “Aynı ben!” dedirtiyor.

Tahsin’in, kaos ve ikiyüzlülüğün hakim olduğu betonarme yığını İstanbul’dan kaçma çabasını anlatan filmde Deniz Celiloğlu ve Ezgi Çelik’in yanı sıra Pınar Töre, Gizem Erdem, Kerem Fırtına, Gökçen Gökçebağ, Erdem Şenocak, Müfit Kayacan, Ayşenil Şamlıoğlu, Sedat Kalkavan, Tekin Ezgütekin, İbrahim Selim ve İpek Türktan Kaynak gibi isimler de yer alıyor. Emine Yıldırım ve Oğuz Kaynak’ın yapımcı, Yonca Ertürk’ün ise yürütücü yapımcı olduğu, Kurmaca Film yapımı “Son Çıkış”ın görüntü yönetmenliğini Tayman Tekin, sanat yönetmenliğini ise Hülya Karakuş üstleniyor. Senaryosunu N. Can Kantarcı’nın kaleme aldığı filmin kurgusunu ise Evren Luş yaptı. Dağıtımcılığını Kurmaca Film’in yaptığı “Son Çıkış” 2 Kasım’dan itibaren sinemalarda!

Bilgi için:

www.facebook.com/soncikisfilmi/
www.instagram.com/soncikisfilmi/

TOKYO ULUSLARARASI FİLM FESTİVALİ HAKKINDA

1985’te Japonya’nın ilk büyük festivali olan Tokyo Uluslararası Film Festivali (TIFF) zaman içinde Asya’daki en büyük festivallerden biri haline geldi. Kuruluşundan bu yana kendini, yeni yetenekleri keşfetmeye ve geliştirmeye adamış olan TIFF, sayısız uluslararası film yapımcısının kariyerlerine katkıda bulundu. İş ağlarını geliştirmek için etkileşimli programlar da düzenleyen TIFF, festival boyunca her yaştan insanı, festivalde birçok renkli etkinliğinin tadını çıkarmaya Tokyo’ya davet ediyor.

RAMİN MATİN HAKKINDA

1977 yılında doğdu. Loyola Marymount Üniversitesi Sinema Bölümü’nden mezun olduktan sonra Bilgi Üniversitesi Sinema Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı. 2005’te kurulan Giyotin Film’in kurucu ortaklarındandır. İlk uzun metraj filmi “Canavarlar Sofrası”, (2011) Altın Portakal Film Festivali, Montpellier Cinemed Film Festivali ve Ankara Film Festivali’nde ödüller aldı. İkinci filmi “Kusursuzlar” (2013) ise Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Film ve En İyi Yönetmen ödülünü kazandı. Film, yurtdışında prestijli Busan Film Festivali’nde dünya prömiyerini gerçekleştirdikten sonra birçok festivalde gösterildi. AB desteğiyle yapılan İnsan Hakları Filmi “Kıyıdakiler”in (2016) 5 yönetmeninden biri olan Ramin Matin, şu anda iki uzun metraj film projesi üzerine çalışmaktadır. Yeni filmi “Son Çıkış” (2018) ile festival yolculuğuna başlayan Ramin Matin’in sonraki projesi ise yazar Hakan Bıçakçı ile beraber yazdığı ve geliştirme aşamasındaki “Buhar”dır.

Son Çıkış / Fragman

Önceki İçerikMarcus Yam: “İklim değişikliği konusunda farkındalık yaratmayı umuyorum”
Sonraki İçerikBerlin’in Günahları / 1.Bölüm
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments