Rashit şarkıları “Rashit Greatest Shits” ile yeniden hayat buldu

Teoman'dan yeraltı sahnesinin yeni isimlerine uzanan geniş bir yelpazede sanatçılar, Rashit şarkılarını kendi tarzlarıyla yeniden yorumlayarak grubun müzikal mirasını kutluyor.

0

90’ların istanbul punk sahnesinin en önemli ismi Rashit, Ada Müzik tarafından yayınlanan ve bir saygı duruşu niteliği taşıyan “Greatest Shits” albümüyle bu sefer çok farklı bir konseptle karşımızda.

30 yıllık bir müzik hayatını geride bırakan Rashit grubunun şarkılarını 35 Sanatçı/grup yorumladı.

Teoman, Babazula, Direc-t, Dörtxdört feat. Volkan Başaran, Güneş Özgeç, Can Temiz, Melis Yelman, Elektro Hafız ve daha birçok önemli ismin yanı sıra yerli yeraltı müzik sahnesinin birbirinden farklı soundlara sahip birçok yeni ismi kendi tarzlarında Rashit şarkıları ile karşımızda olacaklar.

Rashit grubu yurdumuz bağımsız müzik sahnesinde gerek yayınladığı albümler gerekse politik tavrıyla birçok grup ve sanatçıyı etkiledi ve yeni kuşaklara da ulaşmayı böylece başardı.

Sürprizlerle dolu bu albümde çok farklı yorumlara kulak kabartacak ve grubun 30 yıllık tarihine bir başka gözle bakmış olacaksınız…

Albümden ilk beş şarkı 14 Haziran tarihinde tüm dijital platformlarda yerini aldı…
R&B ve indie rock’ın kendinden söz ettiren ismi Melis Yelman, Türkiye’de Grunge ve alternatif müziğinin öncülerinden Direc-t, uzun yıllardır Oi, Ska, punk’ın tavizsiz ismi The Ayılar, Grunge ve Nowave’i harmanlayan yeraltının taze gruplarından Mordi ve Rashit grubuyla geçmişte aynı sahnede, albümlerde birlikte çalmış ve kendi özgü Rock sound’uyla Levent Özer Rashit yorumlarıyla karşımızda…

Önceki İçerikOpera Kipling, klasik masalı modern yorumla buluşturuyor
Sonraki İçerikRoma’nın Kanlı Eğlenceleri: “Those About To Die”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments