Roger Waters: Julian Assange’ın Cesareti Özgürlükle Taçlanmalı!

0

Julian Assange için düzenlenen mitinge katılan Roger Waters, özgürlük için destek çağrısında bulunurken, sergilediği performansla da göz doldurdu…

Roger Waters, geçtiğimiz pazartesi günü İngiltere’nin Londra’daki İçişler Bakanlığı’nın önünde Julian Assange’ın serbest bırakılmasını desteklemek amacıyla düzenlenen bir mitinge katıldı. Yedi yıldır Londra’daki Ekvator Konsolosluğu’nda gözetim altında tutulan Julian Assange, buradan çıkartıldıktan hemen sonra, mayıs ayında tutuklanmış ve o mahkûm edilmişti.

İrlandalı müfettişin söylediğine göre; Pink Floyd üyesi Waters, Wikileaks’ın kurucusunun serbest bırakılması çağrısında bulunurken, kalabalığa şöyle seslendi:

‘’Kendimizi, özgürlüğü elinden alınıp hapse mahkûm edilmiş Julian Assange’ın, hatta Suriye, Filistin ve Rohingya’daki zulüm gören, bedenleri ve psikolojileri paramparça bir halde bırakılan o çocukların yerine koymak ve tüm bunlar için bir çözüm üretmek zorundayız!

Düzenlediği mitingde ‘’Wish You Were Here’’ı da seslendiren Roger Waters’ın bu benzersiz performansını aşağıdaki görüntülerden izleyebilir.

Nur Gençoğlu
Önceki İçerikMutlu Çocuk Festivali “Mutlu Çocuk Mutlu Gelecek” sloganıyla 27 Eylül’de başlıyor
Sonraki İçerikGümüşlük’te Festival Gülsin Onay’la son bulacak
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments