Rusya’da Rolling Stones balesi prömiyerini yaptı: “Porte Rouge”

0

Rusya’nın kuzey başkenti St. Petersburg’da Rolling Stones grubunun klasikleşmiş şarkıları ve grubun solisti Mick Jagger’la özdeşleşen hareketlerden esinlenilen ‘Porte Rouge’ (Kırmızı Kapı) isimli bale gösterisi prömiyerini yaptı. Gösterinin koreografı ise Jagger’ın balerin sevgilisi ve 2 yaşındaki oğlunun annesi Melanie Hamrick.

Efsanevi rock müzik grubu Rolling Stones’un şarkıları ve 75 yaşındaki Mick Jagger’la özdeşleşen hareketlerden esinlenilen bale gösterisi St. Petersburg’da prömiyerini yaptı. ‘Porte Rouge’ isimli gösterinin koreografisini ise Jagger’ın 2 yaşındaki oğlunun da annesi olan sevgilisi Melanie Hamrick üstlendi.

Reuters’a konuşan Hamrick, Jagger konserdeyken dansa duyduğu sevgi ve hazzı gösteride bir araya getirmeye çalıştığını söyledi.

KLASİK ŞARKILAR KULLANILDI

Hamrick, “Farklı bir hareket biçimi var, çok özgürce bir hareket tarzı, bu yüzden bu havayı yakalamaya çalıştım” dedi.

Gösteride grubun klasiklerinden ‘Paint it Black’, ‘Sympathy for the Devil’ ve ‘She is a Rainbow’ gibi şarkılar kullanıldı.

Mick Jagger da müzik dışında gösterinin yapımcılığında küçük bir etkisi olduğunu ifade etmişti. Vouge dergisine şubat ayında konuşan Jagger, “Melanie’nin kendi işini yapmasını istedim. Tüm şarkıları o seçti, koreografiyi o yaptı” demişti.

Sputniknews
Önceki İçerikYayınladığı tekliler ile albüm yolunda bir müzisyen; Hasan Kadir
Sonraki İçerikNerede Güzin, Orada Mutluluğun Resmi: Abidin Dino
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments