Sanatın Yaşı Yok

Tiyatrocu Ezgi Keskin, en küçüğü 45, en büyüğü 65 yaşında olan 8 farklı kişiyi bir araya getirerek oluşturduğu doğaçlama tiyatro ekibi ŞakaŞuka ile sahne alıyor.

Son zamanların popüler gösterilerinden olan doğaçlama tiyatro, oyuncuların sahnede tamamen kurgusuz, o anda ortaya çıkan hikayelerle oyunlar üretip birbirleriyle yarıştıkları bir tiyatro sporu. Oyunculuğu yaratıcılıkla birleştiren doğaçlama tiyatro, aynı zamanda izleyicisini de oyunlarına dahil eden interaktif bir gösteri. Doğaçlama tiyatro ile artık izleyici, izleyen konumundan çıkıp oyun sürecine dahil olabiliyor ve sahnedeki oyunculara eşlik edebiliyor.

Tiyatroya gönül verdiler

Şakaşuka Doğaçlama, bu tiyatro sporunun keyfini yaşamak ve yaşatmak için amatör bir ruhla biraraya gelmiş 8 oyuncu ve bir moderatörden oluşuyor. Ekibin kurucusu Tiyatrocu ve Yaratıcı Drama Eğitmeni 31 yaşındaki Ezgi Keskin, farklı kişiliği ve yetenekleri olan 8 kişiyi biraraya toplamış. Şakaşuka’nın en dikkat çekici özelliklerinden biri, yaşları 45 ila 65 arasında değişen kişilerin tiyatroya gönül verip bu işe soyunmuş olmaları. Orta yaşlı olmanın ekibe kattığı deneyim, hayatın içinden herşeyi sahneye aktaran doğaçlama oyunu adına büyük bir avantaj sağlıyor.  

Prömiyerlerini 9 Kasım 2019’da Kadıköy Öykü Sahne’de yapan Şakaşuka; 22 Aralık tarihinde Caddebostan Kültür Merkezi’nde sahne aldı. Yeni gösterisinde ise 24 Aralık saat 20:30’da Barış Manço Kültür Merkezi’nde sahneye çıkacak. Eğlenceli vakit geçirmek isteyen herkese açık bu etkinlikler ücretsiz gerçekleştirilecek.

Şakaşuka oyuncu kadrosu şu kişilerden oluşuyor: Ahmet Fazıl Ayan, Engin Yüksel, Erdinç Özçil, Sema Tokat, Sinem Tezcan, Yasemin Bayındır, Yıltu Salur, Ziya Esin.

Etiketler

0 yorum “Sanatın Yaşı Yok”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest