Sattas’dan “Dinleyiverin Gari”

Sevilen Reggae grubu Sattas, Moğollar’a Saygı albümü için “Dinleyiverin Gari”yi yorumladı.

0

“Moğollar’a Saygı” albümü için yapılan çağrıya yanıt veren müzisyenlerin Moğollar parçalarına yaptığı yorumlar paylaşılmaya devam ediyor. Sevilen reggae grubu Sattas’ın Moğollar külliyatından seçtiği şarkı, “Dinleyiverin Gari” oldu.

Sattas “Moğollar’a Saygı” albümünün on dördüncü adımını atıyor. Sevilen reggae grubunun Moğollar külliyatından seçtiği şarkı, bir klasik olan “Dinleyiverin Gari”. Sözü ve müziği Cahit Berkay’a ait olan şarkıyı yorumlamayı grubun yolculuğu boyunca başlarına gelen en güzel şeylerden biri olarak tanımlayan Sattas’ın vokalisti Orçun Sünear şöyle konuştu: “Bazı şarkıları yorumlamak çok zordur ve Dinleyiverin Gari de bunlardan biridir. Severek, çokça zorlanarak fakat şarkının ruhundan asla uzaklaşmadan çalıp söylemeye çalıştık. Moğollar gibi asla eskimeyen ve sürekli kendini yenileyebilen bir çınara saygımızı ve sevgimizi biraz olsun gösterebildiysek ne mutlu bize.”

“Moğollar’a Saygı” albümü için yapılan çağrıya yanıt veren müzisyenlerin Moğollar parçalarına yaptığı yorumlar, belirli aralıklarla dinleyiciyle paylaşılmaya devam edecek. Şu ana kadar Moğollar külliyatından 23 şarkının sahiplendirildiği proje sona erdiğinde, bu özel albüm plak formatında da yayımlanacak.

DİNLEYİVERİN GARİ

Önceki İçerikChristina Aguilera ilk kez Türkiye’ye geliyor
Sonraki İçerik6. Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments