Seksenleri günümüze bağlayan Stranger Things’ten yeni bir rekor daha!

0

Stranger Things üçüncü sezonuyla kırılması zor bir rekora imza attı. Dizinin son sezonu, yapımın şimdiye kadarki en çok izlenen sezonu oldu.

Collider’da yer alan habere göre Netflix’te temmuzda yayımlanan üçüncü sezonu ilk 4 haftasında 64 milyon abone izledi. Bu rakamla birlikte Stranger Things, Netflix’in en çok izlenen orijinal yapımı olma başarısını yakaladı. Açıklama Netflix’in 2019’un üçüncü çeyreğine ait finans raporunda yer aldı.

Raporda platformda yayımlanan yeni dizi Unbelievable’ın da yüksek izleyici rakamına dikkat çekildi. Rapora göre gerçek olaylardan esinlenen suç, dram türündeki diziyi ilk 28 günde 32 milyon abone izledi.

Bu ayın başında Stranger Things’in 4. sezonuna onay veren Netflix ayrıca dizinin yaratıcıları Duffer Kardeşler olarak bilinen Matt ve Russ Duffer’la bu dizi haricinde film ve dizi anlaşması da yaptı ancak bu anlaşmaya dair detaylar bilinmiyor.

Netflix, Stranger Things’in 4. sezon duyurusunu kısa bir videoyla yapmış ve videoda olayların artık Hawkins kasabasının dışında geçeceğine işaret edilmişti. Dizinin üçüncü sezonu Jim Hopper’ın (David Harbour) ölümünden 6 ay sonra Joyce Byers’ın (Winona Ryder) oğulları ve Eleven’la (Millie Bobby Brown) birlikte Hawkins kasabasından taşınmasıyla yürek burkan biçimde sona ermişti.

Dördüncü sezonun yayın tarihi henüz açıklanmadı.

Önceki İçerikSpiderman ve Venom’u aynı karede görecek olmak, hayranlarını şimdiden meraklandırmaya başladı!
Sonraki İçerikİstanbul’da tarihî bir sergi açılışı: Türkiye ve Rusya’nın Suya Yansıyan Tarihi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments