Spiderman ve Venom’u aynı karede görecek olmak, hayranlarını şimdiden meraklandırmaya başladı!

0

Venom: Zehirli Öfke’nin (Venom) yönetmeni Ruben Fleischer, Örümcek-Adam ve Venom’u bir araya getirecek ortak filmin yakın zamanda çekileceğini doğruladı.

Fandom’a konuşan Fleischer, beklenen ortak filmin başlangıçta Örümcek-Adam karakterinin yayın haklarının kısmen Disney’in elinde olduğu için çekilemediğini söyledi. Ama şimdi karakterin tüm hakları kısa bir süreliğine Sony’nin elinde olacak ve ortak film çekilebilecek.

Fleischer “Nihayetinde, işin sonu bu olacak. Ve bu heyecan verici bir şey çünkü (ilk film için) Venom’un kökenini değiştirdik. Çizgi romanda, Örümcek-Adam’dan evrimleşmişti ancak Marvel-Sony olayı yüzünden bunu yapamazdık” diye konuştu.

Fleischer sözlerini şöyle sürdürdü: “Bence olayların gittiği yön ve görmenin heyecan verici olacağı şey birbirleriyle gerçek anlamda karşı karşıya geldikleri an olacak.”

Ağustosta Örümcek-Adam’ın, Marvel Sinematik Evreni ve kendi filmleri arasında geçiş yapmasına izin verecek Sony-Disney anlaşması bozulmuştu. Bu ay Örümcek-Adam’ın yıldızı Tom Holland’ın, iki şirket arasındaki anlaşmazlığı düzeltmeye çalışmak için Disney CEO’su Bob Iger ve Sony Başkanı Tom Rothman’la birçok görüşmede bulunduğu ortaya çıkmıştı. Nihayetinde iki şirket yeni bir anlaşma yaptı ve Marvel Sinematik Evreni’nden karakterleri ve hikayeleri içerebilecek bir Örümcek-Adam filmine daha izin çıkmış oldu.

Temmuzda sinema web sitesi The Ankler, Sony’nin uzun zamandır bir Örümcek-Adam/Venom filmi çekmeyi planladığını ama Marvel’in karakterin yayın haklarına ortak olmasının bu fikrin gerçekleşmesine engel olduğunu iddia etmişti.

Web sitesi ayrıca bir Disney/Sony bölünmesi durumunda, filmin aceleye getirilip “alelacele yapılmış ve yüksek ihtimalle her ikisini de batıracak bir ortak yapım” haline dönüşebileceğini de iddia etmişti.

Holland’ın oynadığı ve henüz ismi belli olmayan üçüncü Örümcek-Adam filmi 16 Temmuz 2021’de gösterime girecek. Andy Serkis’in yönettiği ve bir kez daha başrolde Tom Hardy’nin yer aldığı Venom 2’ninse 2020’de vizyona girmesi planlanıyor.

Noyan Öztürk / The Independent
Önceki İçerikSpotify, müzik ihtiyacımızı ne kadar karşılıyor?
Sonraki İçerikSeksenleri günümüze bağlayan Stranger Things’ten yeni bir rekor daha!
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments