Selin Baycan’dan yeni şarkı: “Kaçışın Yok”

Selin Baycan'ın yeni şarkısı "Kaçışın Yok", yılın en uzun gecesinde tüm dijital platformlarda yayımlandı.

0

Selin Baycan, 21 Aralık gecesini 22 Aralık’a bağlayan yılın en uzun gecesinde yeni çalışması “Kaçışın Yok”u tüm dijital platformlarda yayımladı.

“Kaçışın Yok”, Selin Baycan’ın müzikal yeteneklerini ve özgün tarzını en iyi yansıtan eserlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. 80’lerin ve 90’ların ikonik seslerini günümüze bir köprü misali taşıyan şarkı, kendine has atmosferiyle dikkat çekiyor. Melankolik sözleri ve synth melodileriyle dinleyicileri duygusal bir yolculuğa davet eden “Kaçışın Yok”, 2020’de kaybettiğimiz müzik dehası Ennio Morricone’ye saygı duruşu niteliğinde bir outro ile son buluyor.

Söz, müzik ve düzenlemesi Selin Baycan’a ait olan “Kaçışın Yok”ta, prodüktör koltuğunda şarkıcıyı ve Mehmet Mutlu‘yu yeniden bir arada görüyoruz. Mix ve mastering süreçleri ise Can Paşa‘nın deneyimli ellerinde tamamlandı.

Şarkının sürükleyici atmosferini ve duygusal derinliğini yansıtan video klip, Lara Kamhi ve Barış Fert ikilisinin yönetmenliğinde hayat buldu. 90’lar Türk sineması ve dönemin Beyoğlu ruhundan ilham alan klip, şarkıyla bütünleşen hikayesiyle izleyicilere görsel bir şölen sunuyor.

Lâl Records etiketiyle yayınlanan “Kaçışın Yok”, Selin Baycan’ın müzikal evrimine yeni bir soluk katarken, dinleyicileri tanıdık ve nostaljik bir serüvene çıkarmanın ötesinde adeta bir duygu rollercoaster’ında gezdiriyor.

KAÇIŞIN YOK

Önceki İçerikBu Hafta Vizyona Giren Filmler (22 Aralık 2023)
Sonraki İçerikTUNCA’nın yeni sergisi: “Muhatabı Olmayan Mutfak”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments