Sergen Şehitoğlu’nun “Denemeler: Fonksiyon üzerine” adlı sergisi Adatepe Taşmektep’te

0

Adatepe Taşmektep, 30 Haziran – 15 Eylül 2019 tarihleri arasında, Sergen Şehitoğlu’nun “Denemeler: Fonksiyon üzerine” adlı sergisine ev sahipliği yapıyor.

Şehitoğlu’nun çalışmaları fonksiyon kavramına yönelik incelemelerini veri görselleştirmeleri yoluyla sunuyor. Şehitoğlu çalışmalarında, bir sistemi oluşturan girdiler ile çıktılar arasındaki bağıntıların soyut yapısını, matematik alanına özgü simgeler üzerinden inceliyor. Sanatçı bir simgeler dizisinin soyut yapısını, başka bir simgeler dizisinin soyut yapısıyla karşılaştırarak, görünüşte birbirlerinden farklı olan simgelerin aynı anlamı gösterebilmesinin koşullarına yönelik araştırmalarını veri görselleştirmeleriyle sunuyor.

Sergi 15 Eylül 2019 tarihine kadar Adatepe Taşmektep’te ziyaret edilebilir.

Sanatçı hakkında:

1980 İstanbul doğumlu Sergen Şehitoğlu,Saint-Joseph Lisesi’nin ardından Y.T.Ü’de Mühendislik okudu. Eğitimini Marmara Üniversitesi Fotoğraf Yüksek Lisansıyla sürdüren Şehitoğlu,2010’da İ.F.M Leica Galeri’de açtığı ilk kişisel sergisinden sonra, eserleri İstanbul, Berlin, Bruksel, Amsterdam, Londra, İzmir, Ankara, Bursa, Basel, Paris ve Viyana’da çeşitli galeri ve fuarlarda sergilendi.

Son dönemde post-internet alanında üretimler yapan sanatçı, veri görselleştirmelerini fotografik ürünler olarak sunmaktadır.

2013 yılında “0 dB”, 2016 yılında “Kill Memories” adlı fotoğraf kitaplarını yayınlayan Şehitoğlu, bir fotoğraf inisiyatifi olan GFİ’nin kurucu üyelerinden olup; halen İstanbul’da yaşamakta ve çalışmaktadır.

Sergen Şehitoğlu, SANATORIUM tarafından temsil edilmektedir.

Adatepe Taşmektep / İletişim

A: Adatepe Köyü No: 13 Küçükkuyu / Ayvacık 17980 Çanakkale
T: 0(286) 752 59 99 – 0(542) 488 33 07
W:
www.tasmektep.com
M: [email protected]

Adatepe Taşmektep | Çanakkale

Önceki İçerikÇocuklardan Büyüklere Mektup
Sonraki İçerikBırakmak Yetmez Düşmansan
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments