Sersem’ce bir hikaye: “Kırmızı Adam”

Sersem’in ilk albümü “Kırmızı Adam” Cangil Productions tarafından müzikseverlerle buluştu.

0

Sekiz şarkıdan oluşan “Kırmızı Adam” albümünü dijital platformlarda yayınlayan Sersem, müziğin birleştirici etkisini türler arasında harmanlayarak kendi iç seslerinden oluşan bir ahenk ile karşımızda.

Sersem’in ilk albümü “Kırmızı Adam” yayınlandı. Türkçe besteler ile yola çıkan grup, üyelerinin müzik geçmişi ve zevklerinden oluşan ortak bir ruh yaratmış. Sersem şarkıları dinleyiciyi içine alan, akılda kalıcı riff’leriyle öne çıkıyor. Daha ilk dinleyişte tını ve duygu olarak tanıdık limanlarda gezen şarkılarda sözler birbirine zıt kavramların gücünden besleniyor ve dinleyici için güçlü bir çekim alanına dönüşüyor. Dile hemen pelesenk olsa bile ucuz olmayan sözler üzerinde düşünmeye değer. Grup üyeleri özellikle bir müzik türü altında kendilerini sınırlandırmamaya özen göstermiş gibi. Gitarda Lütfü ve Ilgaz’ın iç içe bölümleri, Batur’un psikolojimizi yönlendiren bas gitar cümleleri ve Serdar’ın bizi içine çeken vokalleri Sersem’in müzikal yapısını oluşturuyor.

Cangil Productions’tan yayınlanan bu albümde kayıtları Sabih Cangil gerçekleştirdi, miks ve mastering ise Tanju Eren tarafından yapıldı. Sekiz şarkıdan oluşan albümde sözler, müzik ve düzenleme genelde tüm ekibe ait, bazı şarkılarda ise eski müzik dostlarından izler var. Sersem üyeleri bu albümü “kendi iç seslerinden oluşan bir ahenk” olarak tanımlıyor.

Önceki İçerikSersem’ce bir hikaye: “Kırmızı Adam”
Sonraki İçerikRezan Has Müzesi, koleksiyonunu çevrimiçi erişime açtı
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments