Set the Sun’dan yeni single: “The Edge”

Elektronik Metal ikilisi Set the Sun, yeni teklisi "The Edge"i kliplendirdi.

0

Set The Sun, yeni şarkıları ‘The Edge‘ ile müzikseverlerle buluştu. Grup, Tinnitist’te yayımlanan bu yeni single’ıyla, son albümleri ‘At War’dan bir odak parça sunuyor.

Elektronik Metal tarzındaki grup, albümdeki 12 şarkıyla insanların hayatları boyunca yaşadıkları farklı çatışmaları temsil etmeyi hedefliyor. Kişisel sıkıntılar, içsel mücadeleler ve mental sağlık, sevdiklerimizle yaşadığımız anlaşmazlıklar, politika ve dünya ile sürtüşmeler, dostlarımızla yaşanan fikir ayrılıkları, değişime duyulan endişe ve teknolojiye karşı direniş gibi konuları içeren şarkılar, Set The Sun’un elektronik manzaraları, ilerici rock, metalcore, nu-metal ve endüstriyel müzik arasındaki sınırları bulandırdığı bir yapıya sahip.

Grup, ‘Aydınlatmak, uyanmak, değişime övgüde bulunmak ve direnmek’ şeklinde özetledikleri felsefeleriyle dikkat çekiyor. ‘At War‘, umut ve arınma ışığıyla parçalanan karanlık bir müzikal izdüşüm sunuyor; kaos ve kararlılıkla dolu, dinleyicilere imkansızı aşma çağrısı yapıyor.

Grubun ismi bile, güçlü zorluklarla mücadele etmenin ve bunların üstesinden gelmenin bir simgesi olarak ortaya çıkıyor. Karanlık içinde güzelliği betimleyen bir müzikle, grup üyeleri, ‘Misyonumuz, söylenmemiş çatışmalarımıza gerçek bir ses vermek – onlara bir ışık tutmak’ diyor.

Gizemli ikili Arc ve Eris önderliğindeki Set The Sun, ‘The Collective’ adını verdikleri dikkate değer bir müzisyen ve sanatçı kadrosunun da katkılarıyla yola çıktı. Bu kadro arasında Matt McJunkins (A Perfect Circle, Puscifer), Thomas Freckleton (Silent Planet), Clint Lowery (Sevendust) ve Pete Murray (Lo Pro, White Noise Owl) gibi isimler bulunuyor. Set The Sun, Mayıs ayında ‘Arrival’ single’ıyla ‘At War’ kampanyasına başladı. Matt Squire (Underoath, Panic! at the Disco, Katy Perry) prodüktörlüğünde ve Forrester Savell (Animals as Leaders, Twelve Foot Ninja) tarafından karıştırılarak hazırlanan albüm, ‘Arrival’ın yanı sıra ‘The Truth’, ‘A Better Way To Bleed’ ve ‘The Impossible’ single’larıyla önceden tanıtıldı.

‘At War’, Set The Sun’un deneyimli müzisyenleri şarkılarında yer verdiği ilk örnek değil. İlk EP’leri ‘In Absentia’ ve erken dönem single’ları, DJ Lethal (Limp Bizkit), Keith Wallen (Breaking Benjamin), Ryan Clark (Demon Hunter), Telle (The Word Alive) ve Michael Lessard (The Contortionist) gibi isimlerin katılımlarını içeriyordu. Şarkıları 800.000’den fazla akış elde etmişken, YouTube’da 500.000’den fazla izlenme sayısına ulaşmış durumda.

THE EDGE

Önceki İçerikBASE’in 7. edisyonu başlıyor
Sonraki İçerikBalıkçı’nın “Merhaba”sı logosunu arıyor
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments