Şeyma Erdoğan’dan yeni klip: “Senle”

0

Geçtiğimiz yıllarda Yusuf Güney ile yaptığı “Değilsin” düetiyle dikkat çeken Şeyma Erdoğan albümünde yer alan sözleri Ahmet Erdoğan ve bestesi kendisine ait “Senle” şarkısını kliplendirdi. Murat Bayar’ın çektiği klipte saç ve makyajı Özlem Demir üstlendi. Şarkının aranjesi ise Suat Sakarya’ya ait.

ŞEYMA ERDOĞAN HAKKINDA:

Şeyma Erdoğan 09 Ekim 1988’de Konya’da doğdu. İlkokul ve ortaokulu İstanbul Özel Ortadoğu Koleji’nde okudu. İlkokulda özel piyano ve şan derslerine başladı. Lise öğrenimini Pendik Lisesi’nde tamamladı.

Yükseköğrenimini Kocaeli Üniversitesi Turizm ve Otelcilik bölümünde yaptı. 2.seneden sonra devam etmedi.

Lise yıllarında okul gecelerinde solistlik yapan ve yarışmalarda okulunu temsil eden Şeyma Erdoğan o yıllarda ses eğitimi aldı. Üniversiteden sonra müzisyen Yusuf Güney ile tanıştı. Ardından Hakan Peker ile tanıştı ve birlikte çalışmaya başladı. Her iki sanatçıya da vokalistlik yapan Şeyma Erdoğan, bu zaman zarfında İstanbul, Marmaris başta olmak üzere birçok mekanda kendi kurduğu orkestrasıyla yaptığı programlarla sahne hayatına atıldı.

Amcası şair, yazar Ahmet Erdoğan’ın yazmış olduğu birçok söze besteler yaptı. Bu bestelerden “Değilsin”e Yusuf Güney ile düet yapması Şeyma Erdoğan’ın dönüm noktası oldu. Şarkı milyonlar tarafından sevildi ve paylaşıldı.

Şeyma Erdoğan kendi yazıp bestelediği şarkılardan oluşan “Renk” adlı 3 şarkılık maxi single’ını , 2012 yılında Seyhan Müzik etiketiyle piyasaya sürdü.

2013 yılında içinde Yusuf Güney ile yaptığı düet ve albüme de adını veren “Değilsin” albümünü Seyhan Müzik etiketiyle çıkardı. 2014 yılında sözlerini Ahmet Erdoğan ve bestesini kendi yaptığı “Ilımlı Ayrılık” şarkısını dijital platformlarda çıkardı.

Bu süre zarfında aralarında Hilton’un da olduğu birçok otel, organizasyon, festival ve mekanda Haktan, Yusuf Güney başta olmak üzere birçok sanatçıyla beraber ve ayrı sahne programları yaptı.

Oyunculukta da şansını deneyen sanatçı Kaçış 1950 adlı sinema filminde başrol Mustafa karakterinin eşi Zeynep karakterini canlandırdı.

Video Klipler:

-ARARIM (Seyfi Yerlikaya ile düet)

-DEĞİLSİN (Yusuf Güney ile düet)

-RENK

-SENLE

Diskografi:

2012 – Renk (maxisingle)

2013 – Değilsin (albüm)

2014 – Ilımlı Ayrılık (single)

Önceki İçerikYelkenler İstanbul Boğazı’nda açıldı
Sonraki İçerikKayıp Rıhtım Aylık Öykü Seçkisi’nin 111. Sayısı: “Kafdağı Öyküleri”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments