Sırma’dan yeni şarkı: “Yalan Söyleme”

Sırma’nın yeni şarkısı “Yalan Söyleme” dijital müzik platformlarında yayımlandı.

0

Türk alternatif pop sahnesinde hem İngilizce, hem de Türkçe şarkılarıyla tanınan Sırma’nın yeni teklisi “Yalan Söyleme”, 29 Temmuz’da dijital platformlardaki yerini aldı.

Bodrum’daki stüdyosunda çalışmalarını sürdürürken, giderek büyüyen ekonomik krizden etkilenerek yarattığı “Yalan Söyleme” ile Sırma, dinleyicileriyle yeniden buluştu.

Kariyerini hem ABD’de, hem de Türkiye’de sürdüren sanatçı, yapım sürecini tek başına üstlendiği “Gökten” adlı ilk albümünü, 19 Kasım 2021’de piyasaya sürmüştü.

“Gökten”in ardından yayınladığı eseri “En Tepede”, olumlu enerjisi ve Avrupai indie pop düzenlemesiyle dikkat çekmişti.

Son çalışmalarında olduğu gibi, “Yalan Söyleme”nin yapım sürecinde de başta vokal, synth ve elektro gitar olmak üzere tüm performansları tek başına sergileyen Sırma, sadece besteci ve aranjör değil, aynı zamanda ses mühendisi koltuğunda da oturuyor.

Psikedelik ve elektronik dokuların, Sırma’nın içten sözleri ve duygu yüklü vokalleri ile buluştuğu “Yalan Söyleme”, Spotify’da EQUAL Türkiye, Apple Music’te ise Zirvedekiler: Türkçe Alternatif, Günün Yenileri ve Yeni Sanatçılar Türkiye listelerine eklendi.

Kapağı illüstratör Noah MacNeil tarafından tasarlanan bu proje, Sırma için yeni bir dijital evrenin başlangıcını temsil ediyor.

12 Ağustos’ta başarılı prodüktör Levent Lodos ile birlikte yarattığı “Lightyears Away From This Life” adlı parça ile elektronik müzik dinleyicileriyle de tekrar buluşacak olan Sırma, bugünlerde sonbaharda yayınlayacağı EP’nin hazırlıklarını tamamlamakla meşgul.

YALAN SÖYLEME

Vokal, klavye, elektro gitar, programlama ve ses tasarımı:Sırma
Söz ve Müzik:Sırma
Düzenleme ve Prodüksiyon:Sırma
Mix ve Mastering:Sırma
Kapak Tasarımı:Noah MacNeil

İstanbul doğumlu Sırma, müzik hayatının çoğunu Amerika’da geçirdi. Yetenekli vokalist, aynı zamanda donanımlı bir besteci, söz yazarı, prodüktör ve ses mühendisi.

Robert Kolej’den mezun olduktan sonra Berklee College of Music’te aranjörlük ve müzik prodüksiyonu üzerine burslu eğitim alan Sırma, solo kariyerinin ilk adımlarını, şimdi dünya çapında tanınan Illenium ve Said The Sky’la birlikte yarattığı, “Drop Our Hearts” ve “Drop Our Hearts (Part II)” adlı şarkılarla attı.

Kendi tekli ve kısa çalarlarıyla da hem Türkiye’de, hem de yurt dışında medyanın ilgisini çekmeyi başaran Sırma’nın çalışmaları, Entertainment Weekly, The Line of Best Fit ve Clash gibi önemli platformlarda yer buldu.

2018’de piyasaya sürdüğü ilk Türkçe parçası “Belki Bir Gün” ile beraber Sırma, halk arasında da dikkatleri üzerine çekerek, bir hafta içerisinde Spotify Viral 50 Türkiye listesinde 3. sıraya kadar yükseldi. Bu çıkışı takiben çıkan “Coming Undone” da, Apple Music tarafından hem ABD ve Türkiye sayfalarında öne çıkarılarak, hem de global Beats 1 radyosunda tanıtılarak desteklendi.

2019’da online müzik okulu Soundfly’dan aldığı teklif üzerine Sırma, vokal prodüksiyon tekniklerini anlatan, interaktif bir kurs yarattı. İçeriklerini New York’ta hazırladığı Modern Pop Vocal Production adlı dersi, halen hem amatör, hem de profesyonel müzisyenler tarafından ilgiyle inceleniyor.

Sırma’nın müzisyenlere yönelik kaleme aldığı eğitici onlarca İngilizce makale, Roland ve Output gibi prestijli müzik teknoloji firmalarının sitelerinin yanısıra, LANDR ve TuneCore gibi bağımsız müzik platformlarında da okunuyor. 2020 ve 2022 tarihleri arasında Dünya Gazetesi’nin Hafta ekinde “Müziğin İçinden” köşesini de kaleme alan Sırma, yılın geri kalanında Türkiye’deki basın kariyerine müzisyenlerle ve sektörün önde gelen isimleriyle gerçekleştirdiği söyleşilerle devam edecek.

ABD ve Türkiye arasında özgün çalışmalarıyla sağlam bir köprü kuran Sırma, 2021’in Şubat ayından beri müzik kariyerinin büyük bir kısmını, Meta Music Initiative ile yaptığı işbirliği doğrultusunda yürütüyor. Sırma’nın bu anlaşma kapsamında yarattığı eserleri, Instagram’da öne çıkarılarak, dinleyicilerin beğenisine sunuluyor.

Önceki İçerikBlackpink yeni albümü “Born Pink”i duyurdu
Sonraki İçerikMarilyn Monroe’nun 60. yılı için özel sergi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments