Son günlerin yükselen sesi BTS ve uzantısını RM’den haykırış: İşitme engelliler bizim her şeyimiz!

0

Dünyaca ünlü müzik grubu BTS’in üyesi RM, işitme engelli öğrencilere yardım etmek için 80 bin dolarlık (yaklaşık 460 bin TL) bağışta bulundu.

RM’in doğum gününü kutlamak için yaptığı bu bağış Seul Samsung School’daki işitme engelli öğrencilerin müzik eğitimi alması için kullanılacak.

Konuyla ilgili konuşan bir okul yetkilisine göre RM, işitme güçlüğü çeken öğrencilerin çeşitli yöntemlerle müzikten zevk almalarına yardımcı olmayı dilediğini söyledi.Okul Müdürü Shin Rae-beom ise öğrencilerin güven kazanması ve müzik aracılığıyla eğlenebilmesi için çeşitli müzik programları sunacaklarını belirtti.

İşitme engelli öğrenciler için uzmanlaşmış bir eğitim kurumu olan Seul Samsung School’da anaokulundan liseye kadar uzanan bir yelpazede halihazırda 120 öğrenci eğitim görüyor. BTS üyeleri daha önce de pek çok kez hayır kurumlarına bağışta bulunmuştu.

Şiddet karşıtı bir kampanya için UNICEF Kore’yle işbirliği yapmalarının yanı sıra grup üyeleri Love Yourself adlı albüm satışlarından elde ettikleri gelirin yüzde 3’ünü de bağışta bulunmuştu. Grup üyeleri geçmişte çocuklara yönelik hayır kurumlarına, hayvan barınaklarına ve afet yardım kuruluşlarına da destek vermişti.

RM hayranları RM’in 25. doğum günü için geçen ay Seul’da bir hatıra ormanı oluşturmuştu.

Sezin Bala / Independent Türkçe
Önceki İçerikAltın Portakal’ın ulusal jürisi belli oldu
Sonraki İçerikIndie rock’ın aykırı yüzü Gezgin Salon’da: Mac DeMarco
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments