Sörf heyecanı Alanya’da başladı

0

Olimpik Sörf Milli Takım Seçmeleri ve Sörf Türkiye Şampiyonası 22 Aralık 2018’de başladı ve 1 Ocak 2019’a kadar Alanya’da devam edecek.

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) tarafından Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Projesi kapsamında 2012’de Alanya’da başlatılan sörf sporu büyük ilgi görüyor. Bölgede popülaritesi artan sörf sporunun Türkiye Şampiyonası ve 2019 Olimpik Sörf Milli Takım Seçmeleri 22 Aralık 2018’de başladı ve 1 Ocak 2019’a kadar Alanya’da devam edecek. Yarışmaya yurt içi ve yurt dışından 50 civarında sörfçünün kayıt yaptırdığını söyleyen ve etkinlikle ilgili bilgi veren Alanya Sörf Kulübü Yetkilisi Mehmet Özgen, “Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu’nun himayesinde yapılacak organizasyonda Alanya’dan 10 sörfçü mücadele edecek. Sadece federasyona bağlı lisanslı sporcuların katılabildiği organizasyon için Yunanistan ve yurt içinden hakem ve federasyon yetkilileri gelecek” dedi.

DANİMARKA’DAN BİSİKLETİYLE 4 AYDA GELDİ

Öte yandan Danimarka’dan bisikletiyle yola çıkarak 4 ayda Alanya’ya gelen sörfçü Soren Handrup, Alanya’nın muhteşem manzarasında sörf keyfi yaptı. Bir gezgin olduğunu söyleyen Handrup, Alanya’nın sörf için ideal bir şehir olduğunu ve bu spor için burada bulunmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

YARIŞMA KATEGORİLERİ:

Yüksek Performans Kısa Tahta Açık Yaş Kadınlar/Erkekler, Yüksek Performans Kısa Tahta 18 Yaş Altı Erkekler, Uzun Tahta Açık Yaş Kadınlar/Erkekler, Uzun Tahta 18 Yaş Altı Erkekler ve SUP Açık Yaş Kadınlar/Erkekler.

Önceki İçerik4 Usta Virtüöz 4 Efsane Enstrüman: “Tellerin Aşkı”
Sonraki İçerikİdil Çağatay: “Türk Rock ve Heavy Metal’in azımsanmayacak bir kitlesi var”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments