SUBSTRATUM performansının müzikleri tüm dijital müzik platformlarında

0

İngiliz yapımı SUBSTRATUM performansının müzikleri LU Records etiketiyle tüm dijital müzik platformlarında dinlenebilir durumda.

İngiltere’nin sahne sanatları alanındaki en köklü festivallerinden Freedom Festival’in açılış etkinliği olarak sahne alan proje, beş farklı İngiltere menşeili kuruluşun ortaklığı ile hayat buldu. Dans, müzik ve mapping gibi farklı disiplinleri yirmi beş dakikalık bir şölende buluşturan SUBSTRATUM’un müzik ve ses tasarımı Türkiye’nin önde gelen progresif rock grubu Gevende’den tanıdığımız iki isme; Ahmet Kenan Bilgiç ve Serkan Emre Çiftçi‘ye ait. Uzun süredir bildiğimiz, yenilikçi ve deneysel müzik üsluplarını bu kez elektronik müzik ile harmanlayan Ahmet ve Serkan, projeye koreografinin yazıldığı ilk andan itibaren dahil oldu ve altı aylık bir süreçte projeyi tamamladı. 
 
Rowan Fae ve Dela Seward‘ın yönetmenliğini üstlendiği SUBSTRATUM, hem yönetmenlerin hem de dansçıların uzun çalışmaları sonunda hayat buldu. Video tasarımını ve animasyonunu Limbic Cinema‘nın; rigging tasarımını Vertigo Flying Effects‘in; ışık tasarımını Katie Davis‘in yaptığı bu projeyi Arts Council England veThe Garrick Trust da destekliyor. Coral DawsonJoanna PalmerTilly Lee KronickLinn Broden ve Kin Dell ise başarılı dans performanslarıyla dikkatleri çekiyor. 

Ahmet Kenan Bilgiç

Gevende’nin vokalist ve gitaristi olarak tanıdığımız Ahmet Kenan Bilgiç’i birçok ana akım ve bağımsız film projesinden de tanıyoruz. Bilgiç, en son 2018’de Sundance Film Festivali ödüllü Kelebekler filminin müziklerini soundtrack albüm olarak yayınladı. 2019 senesi içerisinde Bartu Ben dizisinin ve yönetmenliğini Tony Stopperan’ın yaptığı Amerikan bağımsız filmi Draupadi Unleashed filminin müziklerini besteledi. 2019 sonbaharında yeni teklisini dinleyiciyle buluşturmaya hazırlanan müzisyen, Kasım ayında galasını yapacak olan Alman avangart tiyatrosu HAU’nun projesi olan Serenade müzikalinin orkestrasına dahil oldu. Oyun, galasını Ekim ayında Berlin’de yapacak.

Serkan Emre Çiftçi

Gevende’nin karakteristik trompet ve synth sesleri ile tanıdığımız Serkan Emre Çiftçi,Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda trompet ve Yıldız Teknik Üniversitesi Ses Tasarımı Programı’nda müzik teknolojileri öğrenimi gördü. Klasik, Caz, Blues, Türk Sanat Musikisi, Latin, Elektronik ve Deneysel Müzik gibi müziğin birçok türünde yerli ve yabancı müzisyenin kayıt ve canlı performanslarına eşlik etti. Geçtiğimiz yıllarda Emin Fındıkoğlu, Alper Maral, Çıplak Ayaklar, Tork Dans, On Air, Atölye Cut, Allard Van Hoorn gibi farklı sanat disiplinlerinden birçok sanatçıya doğaçlama eşlik eden; tiyatro, kısa film ve dans projeleri için de müzik besteleyen Serkan Emre Çiftçi, bugün çeşitli projeler için nefesli, yaylı ve synthesizer aranjmanları düzenlemekte ve sahnede Gökhan Türkmen, Melis Danişmend, Efe Demiral ve Cava Grande’ye eşlik etmektedir.

Albüm Künyesi

Tüm parçalar Ahmet Kenan Bilgiç ve Serkan Emre Çiftçi tarafından bestelendi ve aranje edildi.

Mastering: Morgan Nicolaysen, Propeller Mastering, Oslo
Kapak Fotoğrafı: Christopher Fenton
Kapak Tasarımı: Hop İstanbul

Mapping Künyesi

Yapımcı: Rowan Fae
Yönetmen: Rowan Fae & Dela Seward
Koreografi: Rowan Fae, Dela Seward & Dansçılar
Müzik & Ses Tasarımı: Ahmet Kenan Bilgiç & Serkan Emre Çiftçi
Video Tasarımı & Animasyon: Limbic Cinema
Rigging Tasarımı: Vertigo Flying Effects
Işık Tasarımı: Katie Davies
Dansçılar: Coral Dawson, Joanna Palmer, Tilly Lee Kronick, Linn Broden & Kin Dell


Circus City & Freedom Festival Arts Trust tarafından yaptırıldı.
Arts Council England & The Garrick Trust tarafından desteklendi.

Önceki İçerikJüpiter’in yüzeyinden ekranlara düşen meteor patlamaları, rastlantısal kaydın en güzel örneklerinden biri olabilir
Sonraki İçerikIslandman’den yeni single: “Sahara”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments