SUBSTRATUM, UK Theater & Technology Awards’ta “Ses Tasarımında Yaratıcı İnovasyon Ödülü” adayı

0

İngiliz yapımı SUBSTRATUM performansının müzikleri LU Records etiketiyle Ağustos ayında yayımlanmıştı. Ahmet Kenan Bilgiç ve Serkan Emre Çiftçi’nin bestelediği SUBSTRATUM soundtrack’i U.K. Theater & Technology Awards’ta Ses Tasarımında Yaratıcı İnovasyon Ödülü kategorisinde kalan üç finalistten.

İngiltere’nin sahne sanatları alanındaki en köklü festivallerinden Freedom Festival’in açılış etkinliği olarak sahne alan SUBSTRATUM, beş farklı İngiltere menşeili kuruluşun ortaklığı ile hayat buldu. Dans, müzik ve mapping gibi farklı disiplinleri yirmi beş dakikalık bir şölende buluşturan SUBSTRATUM’un müzik ve ses tasarımı Türkiye’nin önde gelen progresif rock grubu Gevende’den tanıdığımız iki isme; Ahmet Kenan Bilgiç ve Serkan Emre Çiftçi‘ye ait. Uzun süredir bildiğimiz, yenilikçi ve deneysel müzik üsluplarını bu kez elektronik müzik ile harmanlayan Ahmet ve Serkan, projeye koreografinin yazıldığı ilk andan itibaren dahil oldu ve altı aylık bir süreçte projeyi tamamladı. 
 
Rowan Fae ve Dela Seward‘ın yönetmenliğini üstlendiği SUBSTRATUM, hem yönetmenlerin hem de dansçıların uzun çalışmaları sonunda hayat buldu. Video tasarımını ve animasyonunu Limbic Cinema‘nın; rigging tasarımını Vertigo Flying Effects‘in; ışık tasarımını Katie Davis‘in yaptığı bu projeyi Arts Council England ve The Garrick Trust da destekliyor. Coral DawsonJoanna PalmerTilly Lee KronickLinn Broden ve Kin Dell ise başarılı dans performanslarıyla dikkatleri çekiyor. 

Önceki İçerikNetoçka, sezonu Kadıköy Tiyatro Şenliği ile açıyor
Sonraki İçerikJames Mattis: “Ben de generallerin Meryl Streep’iyim”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments