Suç edebiyatı dergisi “SUÇÜSTÜ” yayınlandı

İki aylık online suç edebiyatı dergisi "SUÇÜSTÜ" yayın hayatına başladı.

0

Türkiye’de ‘suç edebiyatı’ kavramını yaygınlaştırma gayesiyle yola çıkan ve iki aylık periyotlarla yayınlanacak olan SUÇÜSTÜ’nün ilk sayısına artık www.sucustu.net sitesinden ulaşabilirsiniz.

“İlk sayımız ile bu toprakların ilk polisiyelerinin izinden giderek tefrika kültürünü yaşatmaya devam ediyoruz: Didem Kazan Sol, Doruk Ateş, Günay Gafur ve Sanem Gonzales hikâyelerinin ilk bölümleriyle dergimizin sayfalarında sizlerle buluşuyor.
Türkçe olarak ilk kez okuyacağınız bir yazarı size takdim ediyoruz: Waif Wander! Bilinen en eski kadın suç yazarlarından birisi olan bu özel yazarın “Suçun İzleri” isimli öyküsünü N. Bengisu Günaydın dilimize kazandırdı.
Azime Güç’ün “Koku” isimli öyküsü de dergimizde yer alan çalışmalar arasında…
Cenk Çalışır, Dark Polisiye kitap serisinin yola çıkış hikâyesini anlatırken; 2023 Kristal Kelepçe ödüllü yazar Hasan Bulut ise karakteri Sıhhıye İhsan’a dair detayları paylaştı. “Yazarlar ve Karakterleri” serisine böylece ödüllü bir yazar ile başlamış olduk.
A. Tunç, dergimize verdiği röportajda ilk kez ikinci kitabına dair detayları paylaşırken mahlas isim tercihinin arkasındaki nedeni de çok net biçimde aktardı.
SUÇÜSTÜ yazarlarının 2023’te okuyup sevdiği suç kitaplarından oluşan “2023 Yılının En Beğenilen Suç Kitapları Seçkisi” de bu yıl okuma listelerinize ekleyebileceğiniz pek çok eseri içeriyor…
Kitap incelemeleriyle Aysu Şahlı ve Selin Bak, kitap kapaklarından yaptığı tahlillerle Doruk Ateş, Agatha’nın Anahtarı kaçış oyununa dair yazısıyla Melih Günaydın ve Noel Baba’yı eksenine alan suç kitaplarına dair derlemesiyle Alper Kaya da ilk sayımızda yer alan diğer isimler.
Biz hazırız, heyecanlıyız.
SUÇÜSTÜ’nün yolculuğu başlıyor!”
Önceki İçerikDoğa, tarih ve zanaat: “Atelier Terra Madre”
Sonraki İçerikYaTuKa’dan ilk single: “Bozuk”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments