YaTuKa’dan ilk single: “Bozuk”

YaTuKa ilk single çalışması "Bozuk"u müzikseverlerle buluşturdu.

0

Yıllar içinde pek çok grup ve solistle sahne alan, stüdyolarda albüm kayıtlarında bulunan, üç müzisyenden oluşan Ya-Tu-Ka trio, ilk teklisi “BOZUK“u dinleyiciyle buluşturdu.

Grup kadrosunda Gitarda; Emre Yalçıntaş, Davulda; Cengiz Tural, Bass gitarda; Volkan Doğan Kayıkçı yer alıyor.

Müzikal birliktelikleri yeni olsa da dostlukları erken yaşlara dayanan Volkan, Emre ve Cengiz, kendileri için, kendi istedikleri gibi, kendi ürünlerini yaratma, “patronlardan” bağımsız var olma hissiyatı ve dostluk ile bir araya geldiler. Ortaya konulan çalışma bu anlamda tüm sistemi sırtında taşıyor olmasına rağmen sektör içerisinde müzisyenin en küçük birim olarak görüldüğü bakış açısına; isimsizleştirmeye, değersizleştirmeye de bir baş kaldırı niteliğindedir. Bağımsız olarak yayımladıkları tekli; Fusion, Rock, Jazz esintileri taşıyor. Parça ses kayıtlarının görüntü çekimi ile eş zamanlı yapılmış olması izleyiciye ayrı bir şeffaflık sunuyor.

Yapımında mix ve master; Mustafa Tarkan Ergün, görüntü & edit; Kıvanç Türkgeldi, grafik tasarım ve art work; Gökhan Ünver yer alıyor. Parça, Youtube’da izlenebilir ve tüm dijital platformlarda dinlenebilir.

BOZUK

Önceki İçerikSuç edebiyatı dergisi “SUÇÜSTÜ” yayınlandı
Sonraki İçerikFarDas’tan yeni single: “Kızlar Kızlar”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments