Synth-pop ikilisi GOSS’un üçüncü teklisi: “Bana Kimse Sormadı”

0

Kadıköy merkezli synth-pop ikilisi GOSS’un üçüncü teklisi “Bana Kimse Sormadı” BBI Music Co. etiketiyle yayında.

GOSS, İstanbul-Kadıköy merkezli bir synth-pop/electronic rock ikilisidir. Temelleri 2017 yılında, Serkan Serter’in gitarda ve Gözde Oktaş’ın ise davulda olduğu rock grubuna dayanan GOSS, 2020 yılına gelindiğinde içinde pop rock ve synth öğeleri barındıran yeni bir projeye evrildi. Beyaz yakalı kariyerlerini bırakıp tüm hayatlarını müziğe adayan ikili, genel olarak içinde bulundukları melankolik isyandan ilham alıyor. 

2020 Mayıs ayında yayınladıkları ilk teklisi Anla’nın ardından ikinci teklisi Seçilmiş Günlerim’i geçtiğimiz kasım ayında dinleyiciyle buluşturan GOSS’un üçüncü teklisi Bana Kimse Sormadı, BBI Music Co. etiketiyle 15 Ocak tarihinde klibiyle birlikte yayında.

Bana Kimse Sormadı, kendi varoluşunu sorgulayan, şehir hayatı içinde kaybolmuş birinin hikayesini anlatıyor. Kişinin kontrolünü her geçen gün daha da çok kaybetmesinin verdiği bıkkınlığı ve bundan doğan uzaklaşma isteğini ortaya koyuyor. Parçanın karanlık ve isyan eden havasına duygusal gitarlar ve güçlü vokaller eşlik ediyor. 

Mastering’i Londra Metropolis Stüdyoları’nda The Who, Oasis ve Blur gibi grupların da ses mühendisliğini yapan Andy ‘Happy’ Baldwin tarafından yapılan şarkının mixing’i ise Orçun Ayata tarafından gerçekleştirildi. Kayıtları Recordium Stüdyo’da Serkan Biber tarafında alınan parçanın prodüksiyonunu ise The Away Days’ten Oğuz Can Özen üstlendi.

Şile, Akçakese köyünde, çekimleri iPhone7 ile gerçekleştirilen Bana Kimse Sormadı parçasının video klibi ise grubun YouTube kanalında 15 Ocak Cuma saat 22:00’da yayında! 

BANA KİMSE SORMADI;

Söz-Müzik: GOSS
Prodüksiyon: Oğuz Can Özen
Kayıt & Editing: Serkan Biber, Recordium Stüdyo
Mix: Orçun Ayata
Mastering: Andy ‘Hippy’ Baldwin (Metropolis Studios, London) 
Artwork: Cansu Özkul Değirmencioğlu & GOSS
Fotoğraflar: Aksel Köseoğlu, Betül Serter
Video & Kurgu: GOSS
Color: Kaan Tüfekçiyaşar
Label & Management: BBI Music Co.

Önceki İçerikAli Rıza Albayrak’tan “Bâde’den Gelen”
Sonraki İçerikBir Mete Özgencil Prodüksiyonu: Görkem Sengel / Bu Şehir
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments