Taha Gürbüz’den 4 Şarkılık yeni EP: “Fil”

Taha Gürbüz’ün, geçtiğimiz aylarda müzikseverlerle buluşturduğu Hasbelkader ve Kukumav Kuşları’nın da yer aldığı dört şarkılık EP’si Fil, tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Müzikseverlerin bağımsız müzik sahnesinden tanıdığı Taha Gürbüz, yüksek ve orta tempolu şarkıların bir arada bulunduğu EP’sine adını veren şarkısı Fil için hazırladığı söz videosunu (lyric video) da aynı gün yayınladı.

Son olarak geçtiğimiz aylarda Hasbelkader ve Kukumav Kuşları’nı videoları ile birlikte yayınlayan Taha Gürbüz’ün, bu iki şarkının yanı sıra Fil ve Masal Oldum’un da yer aldığı EP’si Fil, tüm dijital platformlarda yerini alacak. Kendini sorgulayan, bu sorgulamanın getirdiği dönüşüm ve hissettirdiği karmaşık duyguları anlatan EP’de Taha Gürbüz’ün sözü, müziği ve düzenlemesi kendisine ait dört şarkı bulunuyor. Bu şarkılardan üçü, müzisyenin pandemi döneminin hissettirdiği duygularla ürettiği, bir diğeri ise yaklaşık 10 yıl önce yazdığı, ancak şimdi son haline ulaşan bir şarkı.

Fil isimli EP’de, geçtiğimiz aylarda yayımlanan Hasbelkader ve Kukumav Kuşları’nın yanı sıra yine synth sesler ile funk gitarların yer aldığı, Taha Gürbüz’ün kontrbas çaldığı, yüksek tempolu şarkısı FİL ve bir ayrılığın ardından kendini hatalarıyla yüzleşen bir adamın duygularını konu alan Masal Oldum şarkısı bulunuyor.

Müzikseverlerin bağımsız müzik sahnesinden tanıdığı Taha Gürbüz, 2017 yılında raflarda yerini alan ilk solo albümü Manyak’ın ardından 2018 yılından beri yayınladığı teklileri müzikseverlerin beğenisine sunuyor. Sözü, müziği ve düzenlemesi Taha Gürbüz’e ait olan şarkıların tüm kayıtları home stüdyosunda tamamlandı.

Fil’de yer alan dört şarkının mix ve mastering’i Pinhani grubundan tanıdığımız Eray Polat imzalı. Kapak illüstrasyonunu grafik tasarımcı Özge Tığlı Ertekin’in hazırladığı EP’nin tanıtım fotoğraflarını ise Kemal Şirin çekti.

Etiketler

0 yorum “Taha Gürbüz’den 4 Şarkılık yeni EP: “Fil””

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest