Tarantino’nun Rezervuar Köpekleri’ndeki rol dağılımında ortaya çıkan sarışın bir ayrıntı

0

Michael Madsen, ekranda sadece Harvey Keitel tarafından öldürülmek istediği için Quentin Tarantino’nun Rezervuar Köpekleri’ndeki (Reservoir Dogs) rolünü neredeyse reddediyormuş.

Madsen; Tarantino’nun 1992 tarihli gerilim türündeki ilk filminin doruk noktasında, Tim Roth’un canlandırdığı gizli polis Bay Turuncu yüzünden sonu şiddetle biten elmas hırsızı Bay Sarı’yı canlandırmıştı. QT8: The First Eight adlı yeni bir belgeselde Madsen, Roth gibi tanınmayan bir aktör tarafından öldürülmekten memnun olmadığını itiraf ediyor.

Madsen belgeselde, “(Tarantino) beni kafasının içinde neden Bay Sarı rolüne sıkıştırdı, bilmiyorum” diyor: “Bay Sarı’yı oynamak istemedim. Tim Roth tarafından vurulmak istemedim. Tim Roth tarafından öldürülmek istemedim.”

Madsen sözlerini şöyle sürdürüyor: “‘Hey dostum, Tim Roth da kim?’ diyordum. Harvey Keitel’in beni öldürmesine izin verirdim ama Tim Roth tarafından öldürülemem.”

Filmin çekildiği dönemde Roth, ABD’nin film endüstrisinde yeniydi ve ülkesi İngiltere dışında az rol almıştı. O esnada Madsen; Thelma & Louise, The Natural ve WarGames gibi filmlerde yer almıştı.

İki oyuncu, başka Tarantino projelerinde de yer aldı. Madsen, Kill Bill’de ve Bir Zamanlar… Hollywood’da (Once Upon a Time in Hollywood) filminde yer alırken, Roth ise Ucuz Roman (Pulp Fiction) ve Four Rooms’da sahneye çıktı. İkili ayrıca, Tarantino’nun 2015 tarihli filmi The Hateful Eight’te tekrar bir araya geldi.

Tarantino’nun ilk 8 filmini inceleyen QT8: The First Eight’te, Tarantino’yla çalışan Roth, Samuel L. Jackson, Jennifer Jason Leigh, Lucy Liu, Christoph Waltz ve henüz vefat eden Robert Forster gibi isimler yer alıyor. Belgesel, İngiltere’de 13 Aralık’ta yayımlanacak. (Adam White / Independent)

Önceki İçerikFotoğrafta sırtı dönük bir Banksy seçkisi ve bir türlü görülemeyen yüzün gizemi
Sonraki İçerikÖlümcül unutkanlığın ilacı, Çin karasularının altında bulundu
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments