Teneke Trampet’in üçüncü albümünün ilk teklisi “CİHANGİR KEDİLERİ”

0

Müziğimiz kadarız” diyen, dışarı itilmekten korkmayan, sevilmedikçe güzelleşen, Teneke Trampet’in Oskar’ı gibi büyümemeyi seçen insanların dilinden konuşuyor Cihangir Kedileri.

Murat Özfilizler’in çektiği klip de kedilerin gözünden gösteriyor Cihangir’i ve Cihangir Kedileri’nin hikayesini. Grubun çok yakında çıkacak olan üçüncü albümünün kayıt, miks ve mastering süreçlerinin tümü deneyimli prodüktör Haluk Kurosman tarafından gerçekleştirilmiş. 

Daha önce yine Murat Özfilizler’in çektiği videolardan “Gezi” ile yakın tarihi yeniden canlandıran Teneke Trampet’in köklerinde sokak müziği, ozan-şarkıcılar, kimi kaya gibi sert, kimi tüy gibi yumuşak müzikler var…

İsmini Günter Grass’ın baskılar karşısında çocuk kalmayı seçmiş Oskar’ı anlattığı romanından alan grup, ilk albümü İzin Verme’deki nükteli ve neşeli itiraz şarkılarına ikinci albümü Olmaz’da dünyanın yanında insanın kendisini de sorguladığı sorularını katmıştı. Şarkılar sorularını bağıra çağıra da sorabilir, fısıltıyla da. Önemli olan bunların içten meraklara dair içten sorular olmaları. CİHANGİR KEDİLERİ’nde “Kim yalan söyleyebilir sevdiğine çalarken biz?” derken söylemek istedikleri de belki bu…

Teneke Trampet-Cihangir Kedileri 14 Haziran’da SMM etiketiyle tüm dijital platformlarda yayında! Klibi ise Sony Music Türkiye YouTube kanalında!

Teneke Trampet’i Takip Edin;

Önceki İçerikBaşa ve Hiçe Saran Planların Soluklanma Anı; İki Duruş
Sonraki İçerikBeyaz Kuğu İntihar Mektubu Yazsaydı
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments