The Flight Attendant’ın yaratıcısı Star Trek 4’te

Uzay macerasının yeni rotası belli oldu. The Flight Attendant'ın yaratıcısı Steve Yockey, ‘Star Trek 4’ün kaptan koltuğuna oturuyor.

0

‘The Flight Attendant’ dizisinin Max platformundaki ortak yaratıcısı Steve Yockey, ‘Star Trek 4’ için yeni senarist olarak Starfleet’e katılıyor.

Hikaye detayları hala güçlü bir gizleme cihazının altında kalmaya devam ediyor, ancak Paramount Pictures ve Bad Robot, hala 2009’daki ‘Star Trek’ ile sinemalarda franchise’ı yeniden başlatan kadro için projeyi son bölüm olarak tasarlıyor. Bu kadroda Chris Pine (Kaptan James T. Kirk olarak), Zachary Quinto (Cmdr. Spock olarak), Zoe Saldaña (Lt. Nyota Uhura olarak), Karl Urban (Dr. Leonard McCoy olarak), John Cho (Lt. Hikaru Sulu olarak) ve Simon Pegg (başmühendis Montgomery Scott olarak) bulunuyor.

2016’daki “Star Trek Beyond”ın ardından kadroyu geri getirmek, stüdyo için bir Ferengi’den fedakar birini bulmaktan daha zor oldu. En az üç önceki girişim çeşitli nedenlerle başarısız oldu; en son olarak, stüdyo 2023’ün sonlarında vizyona girmesi için planladığı yönetmen Matt Shakman (“WandaVision”) ve senaristler Lindsey Beer (“Sierra Burgess Is a Loser”) ve Geneva Robertson-Dworet (“Captain Marvel”) ile çöktü. Ancak Shakman, 2022’de Marvel Stüdyoları için “The Fantastic Four” yönetmek üzere projeden ayrılınca, Paramount filmi takviminden çıkardı ve uzay dokunağına geri gönderdi.

Yockey’nin projeye katılması, proje için en umut verici ileri adım oldu. Oyun yazarı, televizyon yazma kariyerine MTV dizisi ‘Awkward’ ve ‘Scream’de başlayarak, ardından ‘Supernatural’ın yazım ekibine dört sezon boyunca katıldı. En son dizisi olan Sandman evreni uyarlaması ‘Dead Boy Detectives’, Nisan ayında Netflix’te prömiyer yapacak.

Paramount ayrıca, franchise için bir tür köken hikayesi olarak tasarlanmış yeni bir kadroyu içeren bir proje üzerinde yazar Seth Grahame-Smith (“Abraham Lincoln: Vampire Hunter”) ve yönetmen Toby Haynes (“Black Mirror: USS Callister”) ile geliştiriyor. 2021’de duyurulan senarist Kalinda Vazquez (“Fear the Walking Dead”) tarafından yapılan bir proje de geliştirilmeye devam ediyor.

Önceki İçerik29. Marble İzmir için geri sayım
Sonraki İçerik“Kara Sevda” Canan Anderson yorumuyla yeniden hayat buldu
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments