The Last of Us’tan ilhamla “Ben Efsaneyim”in devam filmi geliyor

Başrollerinde Will Smith ve Michael B. Jordan'ın olduğu Ben Efsaneyim 2, konusunu The Last of Us'tan alıyor.

0

Will Smith’in 2007 yapımı popüler zombi filmi Ben Efsaneyim’in (I Am Legend) devam filmi, HBO’nun aynı türdeki sevilen yeni dizisi The Last of Us’tan ilham alıyor.

Senarist-yapımcı Akiva Goldsman, Smith’in yıldız olarak geri döneceği film üzerine birlikte çalıştıklarını açıkladı. Filmde Smith’e Michael B. Jordan eşlik edecek.

Goldsman, Deadline’a verdiği röportajda “Bu film ilkinden 20-30 yıl sonra başlayacak” dedi: “The Last of Us’a kafayı takmış durumdayım, orada dünyayı kıyametten hemen sonra ama aynı zamanda 20-30 yıllık bir aranın ardından da görüyoruz. Yeryüzünün dünyayı nasıl geri kazandığını görüyoruz ve insan asıl kiracı olmaktan uzaklaştıkça ne yaşanacağı sorusunun güzel bir yanı var. Bu özellikle New York’ta görünür olacak. Empire State Binası’na tırmanırlar mı bilmiyorum ama ihtimaller sonsuz.”

The Last of Us, beyni enfekte eden kordiseps mantarı salgınını konu alıyor. Bu mantar, enfekte olanların kimyasını değiştirerek onları zombi benzeri yaratıklara dönüştürürken, HBO setinde “Z” kelimesi yasaklandı.

Başta salgının nasıl başladığını gösteren dizi, devamında 20 yıl sonrasına geçerek acımasız salgına uyum sağlamak zorunda kalan bir toplumu anlatıyor. Öte yandan Ben Efsaneyim’de Smith, ABD Ordusu’nda virolog olan Robert Neville’ı canlandırıyor. Film, hayatta kalan son New Yorklu insan olan Neville’ın, günlerini bağışıklığa sahip kanını kullanarak vebaya çare bulmaya çalışmasını konu alıyor.

Özel DVD sürümünde film alternatif bir sona sahip. Goldsman devam filminde, Neville’ın hayatta kaldığı bu sonu temel aldığını söyledi.

Senarist, “Matheson’ın bahsettiği şey, insanın baskın tür olarak gezegendeki zamanının sona erdiğiydi” dedi: “Keşfedeceğimiz şey gerçekten ilginç. Orijinal metne biraz daha sadık kalınacak.”

The Last of Us’ın pazar günü yayımlanan yeni bölümleri Türkiye’de BluTv’den izlenebilir. –Tom Murray

Önceki İçerikDeprem Bilim Kurulu İPA’da çalışacak
Sonraki İçerikYası hiç bitmeyen bir toplumun sanatla sınavı…
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments