Tiyatro sanatçısı Damla Özen çocuklarla Tiyatro çalışıyor

Damla Özen tiyatrosunun kapılarını Ekim ayında ‘Tiyatro Sanatı’nı öğrenmek isteyen herkese açıyor. Sanatın karanlıktaki fener olduğunu savunan sanatçı, ‘herkes için tiyatro’ diyerek her yaştan arkadaşlarını tiyatroya beklediğini belirtti.

1994 yılından beri ekranlardan evlerinize konuk olan tiyatro sanatçısı Damla Özen, şimdilerde kendisinin tanımıyla “nefes alma yerim” olarak nitelendirdiği tiyatrosu KarmaDrama Sahne’de misafirlerini ağırlıyor.

2014 yılından beri Kadıköy’de açtıkları kendi sahnelerinde oyunlar, dinletiler, söyleşiler ve atölyeler gerçekleştiren Damla Özen ve yine kendisi gibi oyuncu ve yönetmen olan eşi Togay Kılıçoğlu ile birlikte bu sezon özellikle çocuklar için değişik yaş aralıklarında sınıflar oluşturduklarını belirttiler.

Çocukların tüm yaratım sürecini tamamen kendi emekleri ile şekillendirdikleri bu oyunculuk atölyesinde her şeye çocuklar karar veriyor. Oyunun dekorundan kostümüne, ışığından afişine kadar her unsuru çocuklar kendileri karar vererek belirliyor. Eğitim sürecinin sonunda ise emeklerini bir tiyatro eseri sahneleyerek taçlandırıyorlar. Ekim ayından Mayıs ayının sonuna kadar sürecek atölyeler haftada bir gün, cumartesileri saat 12:00 ile 13:00 arası gerçekleşecek. 7 – 12 yaş aralığındaki çocuklar için yaşlarına göre değişik kategorilerde sınıflar mevcut.

KarmaDrama Sahne yalnızca çocuklar için değil elbette. Gönlünde oyunculuk yatan 16 yaş ve üzeri tüm yetişkinler için de oyunculuk sınıfları bulunmakta. Ayrıca sezon boyunca KarmaDrama’nın kendi prodüksiyonu olan tiyatro oyunlarını, konuk oyunları, akustik müzik performanslarını ve söyleşileri de izlemeniz olanak dahilinde.

KarmaDrama Kadıköy’de ve çok kolay bir lokasyonda yer almakta. İster arabanızla, ister metrobüsle, isterseniz de toplu taşıma araçlarıyla ulaşabilirsiniz. KarmaDrama’nın tüm etkinliklerini kendi web sitesinde takip edebileceğiniz gibi tüm sosyal medya araçlarında “karmadramasahne” adıyla da bulabilirsiniz.

KarmaDrama Sahne;

www.karmadrama.com
Derici Zeynel Sok. No: 8/A Kadıköy – İSTANBUL
Tel: 0532 285 66 66 – 0532 448 30 72

Etiketler

0 yorum “Tiyatro sanatçısı Damla Özen çocuklarla Tiyatro çalışıyor”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest