Türkiye’de ilk kez tiyatro sahnesinde: “Esaretin Bedeli”

Sinema tarihinin en iyi filmlerinden biri olan Esaretin Bedeli, Türkiye’de ilk kez Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu tarafından dev bir prodüksiyonla tiyatro sahnesine taşınıyor.

Stephen King’in ölümsüz eserinden sinemaya uyarlanan Esaretin Bedeli, Türkiye’de ilk kez Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu tarafından dev bir prodüksiyonla tiyatro sahnesine taşınıyor.

Provaları tüm hızıyla devam eden, Şakir Gürzumar’ın yönetmenliğini yaptığı oyunda başrolleri; Kerem Alışık (Red), Kaan Taşaner (Andy), İşdar Gökseven (Müdür Stammas) üstlenirken, oyun 25 kişilik oyuncu kadrosuyla Aralık ayında tiyatro severlerle buluşacak.

“TÜM YORGUNLUĞUMUZA DEĞECEK”

Bir Zamanlar Çukurova dizisinde rol alan ve Esaretin Bedeli oyunu için İstanbul-Adana arasında mekik dokuyan Kerem Alışık, “Esaretin Bedeli hepimizi son derece heyecanlandıran bir proje. Frankenstein’dan sonra tüm yorgunluğumuza ve zahmetimize değecek ayni güzellikte ayni kalitede bir oyun daha sanatseverlerimize hediye etmek en büyük arzumuz” dedi.

OYUNUN KONUSU

Andy Dufresne masum olduğunu iddia etmesine rağmen, karısını ve sevgilisini öldürmesi sonucu Shawshank hapishanesin de iki kez müebbet hapse çarptırılır. Uzun yıllarını hapishanede geçirmiş eski bir mahkûm olan Red ile aralarında güçlü bir dostluk kurulur. Red, Andy’nin hapishane şartlarına çabucak pes edeceğini düşünse de, Andy bu konuda çok dirençlidir.Shawshank deki dayak işkence tecavüz ve her türlü acıya karşı hayata bağlı ve her zaman umutludur. Bu durumuyla etrafındaki mahkûmları da etkileyen Andy, onları parmaklıklar arkasında bile özgür bir yaşam olabileceğine inandırır. Andy Dufresne, hayatta sabrın, bilginin zekânın ve umudun tüm zorlukların üstesinden gelinebileceğinin kanıtıdır belki de.

NTV

Etiketler

0 yorum “Türkiye’de ilk kez tiyatro sahnesinde: “Esaretin Bedeli””

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest