Türkiye’nin ilk yeşil festivali 17. Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali sona erdi

0

Türkiye’nin ilk yeşil festivali 17. Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali, müzik ve sanat dolu bir ayın ardından kapılarını bir sonraki yıla kadar kapadı. 

Hollanda Kraliyeti Büyükelçiliği ve Hollanda Kraliyeti İstanbul Başkonsolosluğu ile Hollandalı enerji firması Volta Energy’nin destekleriyle gerçekleşen 17. Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali, dünyada az sayıda örneğine rastlanan ve Türkiye’de ilk defa yenilenebilir kaynaklardan üretilen yeşil enerji ile 10 bin civarında sanatsever ve çevre dostuyla buluştu.

17. yılını geride bırakan festivalde, dünyanın önde gelen klasik müzik sanatçılarının konserlerinin yanı sıra bu yıl ilk defa programa dahil olan film gösterimleri ve Gümüşlük Festival Akademisi kapsamında genç müzisyenlere yönelik etkinlikler gerçekleştirildi.

Yiğit Uygur Sergisini Görmek için Son Günler

Pandemi süresince Bodrum’da üretimlerine odaklanan sanatçılar için hazırlanan sergi programı kapsamında, festival mekanlarından Toprak Ev’de açılan Yiğit Uygur’un “Kadın” temalı fotoğraf sergisi ise festival sonrasında 27 Eylül’e kadar ziyaret edilebilecek. 

Önceki İçerikEFZA’dan “Son Model Arabesk”
Sonraki İçerik500 milyar euroluk küresel demiryolu oyuncuları Eskişehir’e geliyor
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments