Whale Room’dan yeni tekli: “Ormanın Gülü”

Whale Room'un "Ormanın Gülü" adlı yeni şarkısı, dinleyiciyle buluştu.

0

Ormanın tek gülüne aşık olan dervişin hikayesi…

Geçtiğimiz Mart ayında, aşkta yanılsamaların getirdiği tutsaklığı anlattıkları ‘The Deep Room’ ve Elçin Orçun ile seslendirdikleri kadın cinayetlerine karşı bir ağıt niteliği taşıyan ‘Beni Sevdiğini Sakın Söyleme’ isimli şarkılarını yayımlayan Whale Room, yeni teklisi ‘Ormanın Gülü ile bambaşka bir hikaye anlatmaya hazırlanıyor. Şarkılarını müzikseverlerle buluşturduktan sonra, Moda All Saints kilisesinde fantastik bir performans ile basın lansmanını gerçekleştiren melodik elektronik müzik üçlüsü Whale Room, Synthwave esintileri taşıyan dans şarkısı ‘Ormanın Gülü’ ile dikkatleri yine üzerine çekecek…

Saf aşk mülksüzdür…

Şarkı, genç bir dervişin karanlık ormanda, ormanın tek gülü ile karşılaşmasının hikayesini anlatıyor. Yüklerinden arınmak için karanlık ormana giden genç derviş, ormanın gülünü gördüğü anda ona âşık olur ve anlar ki saf aşk mülksüzdür. İşte o zaman özgürleşir.

Söz ve beste yine Whale Room kolektifine ait. Şarkının enstrüman kayıtları Bread Studio’da (Ufuk SerbestSerkan Tosun) gerçekleştirildi. Şarkının vokal kayıtları, mix ve masteringi Özgür Atmaca tarafından yapıldı.

Bu yazın en serin dans şarkılarından birisi olmaya aday Ormanın Gülü 31 Mayıs itibarıyla tüm dijital platformlarda.

ORMANIN GÜLÜ

Önceki İçerikSadri Alışık Oyuncu Ödülleri’nde geri sayım başladı
Sonraki İçerikKezban Arca Batıbeki’nin kişisel sergisi: “On The Road”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments