Sadri Alışık Oyuncu Ödülleri’nde geri sayım başladı

“Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri” 4 Haziran Salı akşamı saat 20.30’da İstanbul Mustafa Kemal Merkezi'nde (MKM) düzenlenecek.

0

Bu yıl 25.si düzenlenen, Türkiye’deki en uzun soluklu ve sadece “oyuncu” ödülleri veren tek organizasyon olan “Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri” 4 Haziran Salı akşamı saat 20.30’da İstanbul Mustafa Kemal Kültür Merkezi‘nde (MKM) verilecek.

25. Sadri Alışık Oyuncu Ödülleri’nin Özel Ödülleri ise geçtiğimiz günlerde açıklandı. Sinema Onur Ödülü Şener Şen’e takdim edilirken Tiyatro Onur Ödülü Göksel Kortay’a verilecek. Çolpan İlhan Sanata Değer Katan Kadınlar Ödülü ise Serpil Tamur’un olacak.

Yakın zamanda kaybettiğimiz Türk sinema tarihinin, tarihi ismi Bay Sinema Türker İnanoğlu adına ilk kez verilecek olan Türker İnanoğlu Vefa Ödülü Yeşilçam’ın emektar oyuncuları İhsan Gedik ve Mehmet Uğur’a takdim edilecek.

Ayhan Işık Özel Ödülü’nün sahibi Burak Dakak, Ekrem Bora Yılın En İyi Çıkış Yapan Ödülü, bir Nuri Bilge Ceylan filmi olan Kuru Otlar Üstüne ile Ece Bağcı’nın olacak.

Erden Kıral Seçici Kurul Özel Ödülü ise yönetmen koltuğuna Selcen Ergun’un oturduğu Kar ve Ayı ile Kuru Otlar Üstüne filmleriyle Merve Dizdar’a takdim edilecek.

Safa Önal Özel Ödülü’nün sahipleri ise Sanki Her Şey Biraz Felaket filmiyle İbrahim Arıcı, Melis Sevinç, Melisa Bostancıoğlu, Mert Can Sevimli olacak.

Üstün Akmen Umut Vadeden Genç Oyuncu Ödülü “Bu Taraftan Güzelim” oyunuyla Emrecan Karakum’a ve Simge Sabancılar’a verilecek.

Sinema Seçici Kurulu isimleri Fehmi Yaşar başkanlığında Ayça Damgacı, Biket İlhan, Burak Göral, Bülent Vardar, Tülay Günal, Vecdi Sayar’dan oluşurken Tiyatro Seçici Kurulu ise Harika Uygur başkanlığında Aslıhan Sunal, Elçin Hanbay Kaya, Ersin Umulu, Eylem Yıldız, Hasibe Kalkan, Pervin Atamert, Refika Sezik, Şirin Kılavuz, Tijen Savaşkan, Yarkın Ünsal’dan oluşuyor.

Sunuculuğunu Yekta Kopan’ın yapacağı ve her sene bir oyuncunun tek şarkıyla renk kattığı gecenin sürpriz konuğu ise Evrim Alasya olacak. Ünlü oyuncu Tuluğ Tırpan piyanosu eşliğinde sahne alacak.

Büyük bir merak ve heyecanla beklenen 25. Sadri Alışık Oyuncu Ödülleri’nde tiyatro ve sinema dünyasının önde gelen oyuncuları bir araya gelecek, alanlarının en iyileri ise ödüllerine kavuşacak.

Tuğçe Hitay
Önceki İçerikEfza’dan yeni EP: “Direnç”
Sonraki İçerikWhale Room’dan yeni tekli: “Ormanın Gülü”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments