Yeni bir edebiyat dizisi: Holden#Kuytu

Holden Kitap, unutulmuş eserlere ev sahipliği yaparak okurları edebiyatın derinliklerine davet ediyor.

0

Holden Kitap’ın yeni edebiyat dizisi Holden#Kuytu‘nun iki kitabı okuyucuyla buluştu. Yayınevi, kıymeti bilinmemiş ancak modernliğini hala koruyan, Türkçede daha önce yer bulmamış eserlere ev sahipliği yapacak.

Dizinin açılışını yapan ilk kitap, “Gemiden Düşen Adam” Pasifik Okyanusu’nun ortasında tek başına hayatta kalmaya çalışan bir adamın çarpıcı hikâyesini anlatıyor. Yazarı Herbert Clyde Lewis gibi, unutulmuş bir isimden bahsediyoruz. Ancak 112 sayfalık bu sımsıkı roman, okurlara unutulmaz bir deneyim vadederken, yazarının yeniden keşfedilmesine olanak sağlıyor.

İkinci kitap ise “Yalnızlığın Anatomisi” ismiyle okuyucularıyla buluşuyor. Thomas Wolfe‘un zor çevrilen eserlerinden bir parça sunarak, okuruna bu büyük yazarı tanıma fırsatı sunuyor. Bu öykü seçkisi, yalnızlığın derinliklerine dair bir yolculuğa çıkarken, okurları edebiyatın o özel atmosferine davet ediyor.

Holden Kitap, edebiyat tutkunlarını yeni keşiflere davet ediyor. Holden#Kuytu serisiyle, unutulmuş ve keşfedilmeyi bekleyen eserleri gün yüzüne çıkarıyor, okurlarıyla buluşturuyor.

Orijinal AdıGentleman Overboard
YazarHerbert Clyde Lewis
ÇevirmenMeltem Yılmaz Deniz
YayıneviHolden Kitap
Yayın TarihiŞubat 2024
TürüRoman
Sayfa Sayısı112
YazarThomas Wolfe
ÇevirmenBülent Ayyıldız
YayıneviHolden Kitap
Yayın TarihiŞubat 2024
TürüHikaye
Sayfa Sayısı112
Önceki İçerikBosna’nın Direniş Hikayesi: Kiss the Future
Sonraki İçerik“Fenomen” 20 yıl sonra dinleyicisi ile buluştu
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments