“Zengin Mutfağı” Ege ve Akdeniz bölgelerinde tiyatroseverlerle buluşacak

0

Şener Şen’i 14 yıl sonra tiyatro seyircisi ile tekrar buluşturan, DasDas’ın ‘Zengin Mutfağı’ oyunu kış sezonu boyunca haftalarca kapalı gişe oynamıştı. ‘Anadolu Efes katkılarıyla sahnelenen ‘Zengin Mutfağı’ Atlantis Yapım organizasyonuyla Ege ve Akdeniz bölgelerinde tiyatroseverlerle buluşacak.

Zengin Mutfağı’, 19 Ağustos’ta Bursa, 22 Ağustos ve 30 Ağustos’ta İzmir, 24 Ağustos’ta Ayvalık, 25 Ağustos’ta Kuşadası, 27 Ağustos’ta Denizli, 29 Ağustos’ta Antalya,1 Eylül’de Marmaris ve 2 Eylül’de Bodrum’da sahnelenecek.

‘ZENGİN MUTFAĞI’ HAKKINDA

DasDas’ın ‘Zengin Mutfağı’ oyunu aralık ayında prömiyerini yapmış ve sezonun en önemli kültür sanat olayları arasına adını yazdırmıştı. Başrolünde büyük usta Şener Şen’in yer aldığı oyun, geçtiğimiz günlerde Atlantis Yapım organizasyonuyla Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda sahnelenmişti.

19 Ağustos’tan itibaren de Atlantis Yapım organizasyonuyla Türkiye’nin çeşitli şehirlerini de gezecek olan ‘Zengin Mutfağı’, Anadolu Efes’in katkılarıyla sahneye konuyor. Oyun, Cumhuriyet tarihinde görülmüş en büyük işçi hareketi olan 15-16 Haziran 1970 olaylarının zengin bir ailenin mutfağına yansımasını anlatıyor. Vasıf Öngören’in imzasını taşıyan oyunda Şener Şen’e Gizem Ergün, Onay Kaya, Uğur Arda Başkan ve Kutay Sandıkçı gibi yetenekli ve genç oyuncular eşlik ediyor.

DasDas prodüksiyonu ve Atlantis Yapım organizasyonu ile seyirciyle buluşan ‘Anadolu Efes Katkılarıyla: Zengin Mutfağı’ oyununun turne biletleri Biletix’te satışta…

Zengin Mutfağı Turne Programı:

19 Ağustos 2019 / Bursa Fuar Açıkhava Tiyatrosu
22 Ağustos 2019 / İzmir Fuar Açıkhava Tiyatrosu
24 Ağustos 2019 / Ayvalık Amfi Tiyatro
25 Ağustos 2019 / Kuşadası Avm Amfi Tiyatro
27 Ağustos 2019 / Denizli Açıkhava Tiyatrosu
29 Ağustos 2019 / Antalya Açıkhava Tiyatrosu 
30 Ağustos 2019 / İzmir Fuar Açıkhava Tiyatrosu
1 Eylül 2019 / Marmaris Amfi Tiyatro
2 Eylül 2019 / Bodrum Antik Tiyatro

Önceki İçerikİlk okuma kitaplarının okuma kültürüne katkısı, Okuyay Buluşmaları’nda konuşuldu
Sonraki İçerikGençler, “BELLİ” ile Ortalığı Yıkmaya Geldi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments