“73. Emmy Ödülleri” sahiplerini buldu

Televizyon dünyasının en iyilerini belirleyen Emmy Ödülleri’nin kazananları belli oldu. Bir senelik bir aradan sonra 73. Emmy Ödülleri, fiziksel olarak gerçekleşti.

Los Angeles’tan CBS ve Paramount+’da canlı yayınlanan şova, Cedric the Entertainer ev sahipliği yaptı. Apple TV+’ın ‘Ted Lasso’su 13 ile en fazla adaylıkla geceye girdi ve dört ödül kazandı. Netflix’in “The Crown” dizisi 11 adaylık aldı ve yedi galibiyetle gecenin en büyük galibiyetini elde etti.

En İyi Drama Dizisi

  • The Boys (Amazon)
  • Bridgerton (Netflix)
  • The Crown (Netflix)
  • The Handmaid’s Tale (Hulu)
  • Lovecraft Country (HBO)
  • The Mandalorian (Disney+)
  • Pose (FX)
  • This Is Us (NBC)

En İyi Komedi Dizisi

  • Black-ish (ABC)
  • Cobra-Kai (Netflix)
  • Emily in Paris (Netflix)
  • Hacks (HBO Max)
  • The Flight Attendant (HBO Max)
  • The Kominsky Method (Netflix)
  • Pen15 (Hulu)
  • Ted Lasso (Apple TV+)

En İyi Mini Dizi

  • I May Destroy You (HBO)
  • Mare of Easttown (HBO)
  • The Queen’s Gambit (Netflix)
  • The Underground Railroad (Amazon)
  • WandaVision (Disney+)

En İyi Kadın Oyuncu – Drama

  • Uzo Aduba – In Treatment
  • Olivia Colman – The Crown
  • Emma Corrin – The Crown
  • Elisabeth Moss – The Handmaid’s Tale
  • MJ Rodriguez – Pose
  • Jurnee Smollet – Lovecraft Country

En İyi Erkek Oyuncu – Drama

  • Sterling K. Brown – This Is Us
  • Jonathan Majors – Lovecraft Country
  • Josh O’Connor – The Crown
  • Rege-Jean Page – Bridgerton
  • Billy Porter – Pose
  • Matthew Rhys – Perry Mason

En İyi Kadın Oyuncu – Mini Dizi/TV Filmi

  • Michaela Coel – I May Destroy You
  • Cynthia Erivo – Genius: Aretha
  • Anya Taylor-Joy – The Queen’s Gambit
  • Elizabeth Olsen – WandaVision
  • Kate Winslet – Mare of Easttown

En İyi Erkek Oyuncu – Mini Dizi/TV Filmi

  • Paul Bettany – WandaVision
  • Hugh Grant – The Undoing
  • Ewan McGregor – Halston
  • Lin-Manuel Miranda – Hamilton
  • Leslie Odom, Jr. – Hamilton

En İyi Kadın Oyuncu – Komedi

  • Tracee Ellis Ross – Black-ish
  • Aidy Bryant – Shrill
  • Kaley Cuoco – The Flight Attendant
  • Allison Janney – Mom
  • Jean Smart – Hacks

En İyi Erkek Oyuncu – Komedi

  • Michael Douglas – The Kominsky Method
  • Anthony Anderson – Black-ish
  • William H. Macy – Shameless
  • Jason Sudeikis – Ted Lasso
  • Kenan Thompson – Kenan

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu – Drama

  • Gillian Anderson – The Crown
  • Helena Bonham Carter – The Crown
  • Madeline Brewer – The Handmaid’s Tale
  • Ann Dowd – The Handmaid’s Tale
  • Aunjanue Ellis – Lovecraft Country
  • Emerald Fennell – The Crown
  • Yvonne Strahovski – The Handmaid’s Tale
  • Samira Wiley – The Handmaid’s Tale

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu – Drama

  • Giancarlo Esposito – The Mandalorian
  • Bradley Whitford – The Handmaid’s Tale
  • O-T Fagbenle – The Handmaid’s Tale
  • John Lithgow – Perry Mason
  • Tobias Menzies – The Crown
  • Max Minghella – The Handmaid’s Tale
  • Chris Sullivan – This Is Us
  • Michael K. Williams – Lovecraft Country

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu – Komedi

  • Aidy Bryant – Saturday Night Live
  • Hannah Einbinder – Hacks
  • Kate McKinnon – Saturday Night Live
  • Rosie Perez – The Flight Attendant
  • Cecily Strong – Saturday Night Live
  • Juno Temple – Ted Lasso
  • Hannah Waddingham – Ted Lasso

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu – Komedi

  • Carl Clemons-Hopkins – Hacks
  • Brett Goldstein – Ted Lasso
  • Brendan Hunt – Ted Lasso
  • Nick Mohammed – Ted Lasso
  • Paul Reiser – The Kominsky Method
  • Jeremy Swift – Ted Lasso
  • Kenan Thompson – Saturday Night Live
  • Bowen Yang – Saturday Night Live

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu – Mini Dizi/TV Filmi

  • Renée Elise Goldsberry – Hamilton
  • Kathryn Hahn – WandaVision
  • Moses Ingram – The Queen’s Gambit
  • Julianne Nicholson – Mare Of Easttown
  • Jean Smart – Mare Of Easttown
  • Phillipa Soo – Hamilton

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu – Mini Dizi/TV Filmi

  • Thomas Brodie Sangster – The Queen’s Gambit
  • Daveed Diggs – Hamilton
  • Paapa Essiedu – I May Destroy You
  • Jonathan Groff – Hamilton
  • Evan Peters – Mare of Easttown
  • Anthony Ramos – Hamilton

En İyi Yönetmen – Mini Dizi/TV Filmi

  • Hamilton – Thomas Kail (Disney+)
  • I May Destroy You (Bölüm: “Ego Death”) – Sam Miller and Michaela Coel (HBO)
  • I May Destroy You (Bölüm: “Eyes Eyes Eyes Eyes”) – Sam Miller (HBO)
  • Mare of Easttown – Craig Zobel (HBO)
  • The Queen’s Gambit – Scott Frank (Netflix)
  • The Underground Railroad – Barry Jenkins (Prime Video)
  • WandaVision – Matt Shakman (Disney+)

En İyi Yönetmen – Drama

  • Bridgerton (Bölüm: “Diamond of the First Water”) – Julie Anne Robinson (Netflix)
  • The Crown (Bölüm: “Fairytale”) – Benjamin Caron (Netflix)
  • The Crown (Bölüm: “War”) – Jessica Hobbs (Netflix)
  • The Handmaid’s Tale (Bölüm: “The Wilderness”) – Liz Garbus (Hulu)
  • The Mandalorian (Bölüm: “Chapter 9: The Marshal”) – Jon Favreau (Disney+)
  • Pose (Bölüm: “Series Finale”) – Steven Canals (FX)

En İyi Yönetmen – Komedi

  • B Positive (Bölüm: “Pilot”) – James Burrows (CBS)
  • The Flight Attendant (Bölüm: “In Case of Emergency”) – Susanna Fogel (HBO Max)
  • Hacks (Bölüm: “There Is No Line”) – Lucia Aniello (HBO Max)
  • Mom (Bölüm: “Scooby-Doo Checks and Salisbury Steak”) – James Widdoes (CBS)
  • Ted Lasso (Bölüm: “Biscuits”) – Zach Braff (Apple TV+)
  • Ted Lasso (Bölüm: “The Hope that Kills You”) – MJ Delaney (Apple TV+)
  • Ted Lasso (Bölüm: “Make Rebecca Great Again”) – Declan Lowney (Apple TV+)

En İyi Senaryo – Komedi

  • The Flight Attendant (Bölüm: “In Case of Emergency”) – Steve Yockey (HBO Max)
  • Girls5eva (Bölüm: “Pilot”) – Meredith Scardino (Peacock)
  • Hacks (Bölüm: “There Is No Line”) – Lucia Aniello, Paul W. Downs, Jen Statsky (HBO Max)
  • PEN15 (Bölüm: “Play”) – Maya Erskine (Hulu)
  • Ted Lasso (Bölüm: “Make Rebecca Great Again”) – Joe Kelly, Brendan Hunt, Jason Sudeikis (Apple TV+)
  • Ted Lasso (Bölüm: “Pilot”) – Jason Sudeikis, Bill Lawrence, Brendan Hunt, Joe Kelly (Apple TV+)

En İyi Senaryo – Drama

  • The Boys (Bölüm: “What I Know”) – Rebecca Sonnenshine (Prime Video)
  • The Crown (Bölüm: “War”) – Peter Morgan (Netflix)
  • The Handmaid’s Tale (Bölüm: “Home”) – Yahlin Chang (Hulu)
  • Lovecraft Country (Bölüm: “Sundown”) – Misha Green (HBO)
  • The Mandalorian (Bölüm: “Chapter 13: The Jedi”) – Dave Filoni (Disney+)
  • The Mandalorian (Bölüm: “Chapter 16: The Rescue”) – Jon Favreau (Disney+)
  • Pose (Bölüm: “Series Finale”) – Steven Canals, Brad Falchuk, Our Lady J, Janet Mock, Ryan Murphy (FX)

En İyi Senaryo – Mini Dizi/TV Filmi

  • I May Destroy You – Michaela Coel (HBO)
  • Mare of Easttown – Brad Ingelsby (HBO)
  • The Queen’s Gambit – Scott Frank (Netflix)
  • WandaVision (Bölüm: “All-New Halloween Spooktacular!”) – Chuck Hayward & Peter Cameron (Disney+)
  • WandaVision (Bölüm: “Filmed Before a Live Studio Audience”) – Jac Schaeffer (Disney+)
  • WandaVision (Bölüm: “Previously On”) – Laura Donney (Disney+)

En İyi Reality Yarışma Programı

  • The Amazing Race (CBS)
  • Nailed It! (Netflix)
  • RuPaul’s Drag Race (VH1)
  • Top Chef (Bravo)
  • The Voice (NBC)

Etiketler

0 yorum ““73. Emmy Ödülleri” sahiplerini buldu”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest