adidas Originals yeni global kampanyasını tanıttı

adidas Originals'dan Samba, Superstar ve Gazelle için yeni global kampanya: “Biz Dünyaya İlham Verdik, Siz Bir Kültür Yarattınız”

0

adidas Originals logosunda yer alan Trefoil, 50 yıldan uzun bir süre önce dünyaya ilk kez tanıtıldığından beri, sporculardan kültür öncülerine kadar herkesle yeni hikayeler yarattı. adidas Originals, 2023 döneminde ikonik simgesi olan Trefoil logoyu Originals kültürünün ön saflarına yeni kampanyası “Biz Dünyaya İlham Verdik, Siz Bir Kültür Yarattınız” ile taşıyor.

Originals; spor, kaykay, müzik ve moda kategorilerinde her daim zamana meydan okumuştur. Bu kalıcı hikayeyi kutlayan Trefoil, üç yaratıcı öncünün çektiği üç filmin her biri üç çizgili arşivde yer alan zamansız karakterleri; Superstar, Gazelle ve Samba’ya odaklanan triptikler halinde düzenlenmiş bir dizi fotoğrafla geri dönüyor. Her film ve farklı bir silüeti ön plana çıkaran görüntü setiyle, Trefoil’in tarihinin anlatıları, sporda doğan bu ikonik tarzların kucaklanma, yeniden yorumlanma ve kültüre emilme biçimleriyle iç içe geçiyor.

Ünlü Yönetmen Daniel Wolfe’un gözünden Superstar

Ünlü yönetmen ve LoveSong prodüksiyon stüdyosunun kurucusu Daniel Wolfe, diğer yönetmenlere de yol göstererek yaratıcı gözünü Superstar’a yönlendiriyor. Basketbol için tasarlanan ancak Hip Hop tarafından benimsenen klasik, deri Süperstar sahadan çıktığı anda oyunun kurallarını değiştirdi ve zamansız silüetiyle bir simge haline geldi. Wolfe’un filmi ayakkabının kültürel bir güç haline gelme yolculuğunu, ünlü Hip-Hop grubu RUN DMC’nin de kısa bir görünüm yaptığı sahne dahil olmak üzere, dünya çapında etkisi yaratmış Shell Toe ayakkabılarını giyen bir yolculuğu anlatıyor.

Gazelle’in sıra dışı hikayesi

Podyumlardan paten parklarına uzanan Gazelle, ikonik süet üst kısmı ve kauçuk tabanıyla inovasyon arayışında farklılık arayanların sembolü haline geldi. Hareketli görüntü yapımcısı,Will Dhorn, ikonik siluetin hikayesini, çağlar boyunca hareket eden genç bir kahramanın objektifinden anlatıyor. adidas kıyafetlerini giymiş olan kahraman, zaman yolculuğunda patenci Mike Arnold ve Miles Silvas ile buluşuyor.

İkonik Samba’nın yolculuğu

Yeşil sahalarda doğan ve sokak stilinde zamansız bir ikon haline gelen Samba, şık ve ince silüeti, yumuşak deri üst yüzeyiyle ile mirasına sadık kalıyor. Ünlü görsel sanatçı Justyna Obasi, Samba’nın zaman ve mekandaki efsanevi hikayelerini yakalıyor ve ayakkabının özünü yaratan detayları kültürel sahnelerle sonlandırıyor.

Her filme, Chadwick Tyler tarafından çekilen bir dizi triptik fotoğraf eşlik ederken bazı setlerde de Trefoil’in hikayesini dünyanın dört bir yanına anlatan partnerler ve marka dostları Zinedine Zidane, David Beckham, Jenna Ortega, Pusha T yer alıyor.

Üç şerit. Üç imza simge. Üç film. Binlerce Originals.

adidas Originals kampanyası, zamansız hikayelerden oluşan bir koleksiyonu, yarınlar için yeniden anlatılıyor.

Önceki İçerikMelody Hesaraky’nin Türkiye’deki ilk kişisel sergisi: “In Transit”
Sonraki İçerikİstanbul Devlet Opera ve Balesi yeni sezonu açıyor
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments