Melody Hesaraky’nin Türkiye’deki ilk kişisel sergisi: “In Transit”

Melody Hesaraky’nin “In Transit” adlı Türkiye'deki İlk kişisel sergisi Decollage Art Space’te açılıyor.

0

Amerikalı sanatçı Melody Hesaraky’nin, Türkiye’deki ilk kişisel sergisi “In Transit”, 18 Eylül – 17 Ekim tarihleri arasında Decollage Art Space’te izleyiciyle buluşuyor.

New York’ta yaşayan, disiplinlerarası bir yönetmen, tekstil tasarımcısı ve sanatçı olan Melody Hesaraky’nin 2020 yılından beri üzerinde çalıştığı serisi “In Transit”, insanın varoluşundaki yaratım sürecini, hareketle ve bedenle ilişkisini ele alıyor. Birleşik Krallık’taki Brighton Üniversitesi’nden 3D Tasarım ve Malzeme Pratiği lisans derecesini ve San Francisco’daki Academy of Art Üniversitesi Moda Okulu’ndan Tekstil Tasarımı alanında yüksek lisans derecesini tamamlayan sanatçı, fotoğraf, illüstrasyon, karışık medya gibi pek çok türden eserlerini sergi kapsamında bir araya getiriyor.

“In Transit”, Melody Hesaraky’nin fotoğraf, illüstrasyon ve karışık medya eserlerinden oluşan disiplinlerarası bir sergi olarak karşımıza çıkıyor. Sanatçının 2020 yılında başladığı, üç ayrı seriden oluşan yolculuğun ilk durağı “In Transit”, vücut sanatı eşliğinde karışık medya içeren fotoğraflardan oluşuyor. Fotoğraflar, insan bedenini ve bedendeki devinimi vurguluyor. Durgunluk içerisinde hareketin sihrini keşfeden eserler, dünyanın durmaksızın dönüşünün ve zamanın ritmik nabzının ortasında, hareketsiz kalmaya, hareketin şiirselliğinin tadını çıkarmaya ve oluş eyleminde teselli bulmaya çağırıyor. İllüstrasyon serisi “The Most Gentle Touch’’, doğu – batı, siyah – beyaz, yaşam – ölüm gibi ikiliklerin arasında, “geçişte’’ kendini bulmayı ele alıyor.

Sergi, yaşam yolculuğunun, oluş eyleminin ve yaratım sürecinin keşfi için 18 Eylül’de Decollage Art Space’te buluşmaya, Hesaraky’nin eserleri aracılığıyla sadece bir an için bile olsa “geçişte’’ (In Transit) olmaya davet ediyor.

A: Suadiye Mah. Müzeyyen Sok. No:4/1 İç Kapı No:1, 34740 Kadıköy/İstanbul
T: +90 (532) 363 09 89
W: www.decollageartspace.com

Önceki İçerikHLAG Türkiye: “Birlikte daha güzel, daha güçlüyüz!”
Sonraki İçerikadidas Originals yeni global kampanyasını tanıttı
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments