Amila’nın yeni şarkısı: “Changes”

Amila, Yeni Zelanda'da pop müziğine farklı bir ses getiren "Changes" adlı single'ıyla, Yeni Zelanda ve Şili kültürlerini harmanlandığı, kişisel kimliğini yansıttığı enerjik bir tarzla karşımızda.

0

Aotearoa pop sahnesine yepyeni bir sound getiren Yeni Zelanda/Latin pop şarkıcısı Amila, Yeni Zelanda’nın yükselen alt-R&B sesi Rhys Rich’in yer aldığı yeni single’ı ‘Changes’i yayınladı. Şarkı, Amila’nın farklı müzikal etkilerini ve benzersiz sanatsal üslubunu sergiliyor.

Yeni single’ıyla Amila, tempoyu yükselterek neşeli, dinamik bir sese doğru kaydığının işaretini veriyor ve yaklaşan “Life Changes” adlı EP’sinden neler beklenilebileceğinin ipuçlarını veriyor.

Genç yetenek, “Changes” ile ilgili heyecanını şu sözlerle dile getirdi: “Bu özel bir şarkı ve Yeni Zelandalı bir sanatçıdan daha önce duymadığınız bir tarzda. Köklerimin ve kimliğimi şekillendiren farklı kültürlerin bir kutlaması.”

Şili ve Aotearoa kültürünü, seslerini Yeni Zelanda popunda birleştiren Amila, Müziği 70’lerin ham gitarlarından, anavatanının canlı salsa marşlarından ve modern pop dünyasının güçlü görsellerinden ilham alıyor. Şili kültüründe zor temalar ve duygularla neşeli müzik ve dans aracılığıyla başa çıkmanın yaygın olduğunu belirten Amila, bu fikir ‘Life Changes’ın yaratılmasında ilham vermiş. Amila, insanları dans ettirecek ve ruhlarını canlandıracak canlı, enerjik bir şey yaratmak istediğinin de altını çiziyor.

Five AM Genel Müdürü ve Grammy Adayı Rory Noble, Amila’nın müziği için, “Yeni Zelanda pop müziği için zamanın bir işareti. Çeşitli uluslararası etkilere, seslere ve dile sahip yerli müzik trendinin arttığını görüyoruz. Amila, Aotearoa’nın küreselleşmiş pop dünyasına ve bu dünyanın da Aotearoa’ya neler sunabileceğinin mükemmel bir örneği.” diyor.

“Changes”, Five AM “Write Night” adlı yaratıcılık ve iş birliğine açık bir etkinlikte yaratıldı. Şarkı, diğer EP parçalarıyla birlikte Dan Martin (2022 Silver Scroll Ödülü sahibi, “35” yapımcısı) tarafından yapıldı.

“Changes”, şimdi tüm müzik platformlarında dinlenebilir.

CHANGES

Önceki İçerikBu Hafta Vizyona Giren Filmler (4 Ağustos 2023)
Sonraki İçerikEkolojik Düzeni Korumak ya da Bozmak…: “Meg 2”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments