Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (4 Ağustos 2023)

Sinema salonlarında bu hafta 1'i yerli, 8 film vizyona girdi.

0

Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra, 4 Ağustos 2023 Cuma günü vizyona girecek yeni filmler izleyiciyle buluşuyor. Meg 2: Çukur (Meg 2: The Trench), Ninja Kaplumbağalar: Mutant Kargaşası (Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem), Nefes Alma (Old Man), Orman Çocuğu: Güç Uyanıyor (The Awakening of the Mini World), Venüs’te Görüşürüz (See You on Venus), Mir Anka, Rubinin Ailesi (El Ruby House) ve Başkalarının Çocukları (Other People’s Children) filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

MEG 2: ÇUKUR

Orijinal Adı: Meg 2: The Trench
Yönetmen: Ben Wheatley
Oyuncular: Jason Statham, Sienna Guillory, Cliff Curtis
Formatlar: 2D, 3D, 4DX, DBOX, Dublajlı, GoldClass, MPX, ScreenX, Sky Auditorium, Starium, Altyazılı, Tempur
Tür: Aksiyon
Süre: 116 Dakika

Gerilimi ve aksiyonu bir araya getirmeyi başaran Meg 2: Çukur (Meg 2: The Trench), tarih öncesi köpek balığı Meg’lere karşı mücadele eden bir araştırma ekibinin hikayesini konu ediniyor. Araştırma ekibinin görevleri, kötü niyetli bir maden operasyonu nedeniyle sekteye uğrar. Hayatta kalmak için tehlikeli bir savaşa dahil olmak zorunda olan ekip, zamana karşı yarışırken acımasız yırtıcıları zekalarıyla alt etmeye çalışır.

NİNJA KAPLUMBAĞALAR: MUTANT KARGAŞASI

Orijinal Adı: TMNT: Mutant Mayhem
Yönetmen: Kyler Spears, Jeff Rowe
Formatlar: 2D, 3D, 4DX, Dublajlı, GoldClass, Premium Cinema, Altyazılı
Tür: Animasyon
Süre: 99 Dakika

Hem animasyon tutkunlarının hem de çocukların ilgisini çekecek Ninja Kaplumbağalar: Mutant Kargaşası (Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem), normal gençler olarak kabul edilmek için yola çıkan kaplumbağa kardeşlerin mücadelesini konu ediniyor. Yıllarca insanların dünyasından korunan kaplumbağalar, kahramanca davranışlarla New Yorkluların kalbini kazanmak ister ancak bunun neticesinde başlarına büyük işler alırlar. Üzerlerine salınan bir mutant ordusuna karşı kendilerini korumak zorunda kalırlar.

RUBİNİN AİLESİ

Orijinal Adı: El Ruby House
Yönetmen: Peter Mimi
Oyuncular:: Kareem Mahmoud Abdel Aziz, Nour ., Karim Abdel Aziz
Formatlar: 2D, GoldClass, Altyazılı
Tür: Komedi
Süre: 110 Dakika

Eser, doktor olan karısı büyük bir krize maruz kaldıktan sonra, şehirden kaçıp tenha bir yere taşınmaya karar veren ve yıllarca yaşadıklarını unutmaya çalışan ve acil bir durum nedeniyle tekrar geri dönen mühendis İbrahim Al-Ruby’nin hikayesini konu alıyor. Hayatının gidişatını değiştiren şey sosyal medyada ünlü olup birden bire karısının büyük krize maruz kalan videoları tekrardan gün yüzüne çıkıp internet ortamına yayılması onları yeniden şehirden kaçmaya itiyor.

BAŞKALARININ ÇOCUKLARI

Orijinal Adı: Other People’s Children
Yönetmen: Rebecca Zlotowski
Oyuncular: Roschdy Zem, Virginie Efira, Chiara Mastroianni
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Dram
Süre: 103 Dakika

Başkalarının çocuklarını sevmek risklidir. 40 yaşındaki Rachel’ın çocuğu yoktur. Çalıştığı lisedeki öğrencileri, arkadaşları, eski sevgilisi ve gitar dersleriyle dolu hayatından memnundur. Ali’ye âşık olduğunda, onun dört yaşındaki kızı Leila’ya da bağlanacaktır. Leila’yı yatağına yatırır, onunla ilgilenir, onu tıpkı kendi çocuğu gibi sevmeye başlar. Rebecca Zlotowski, prömiyerini Venedik Film Festivali’nde yapan beşinci filmi için, “Kendi anne olmayan bir üvey anne. Maalesef erkeklerin iktidarsızlığı kadar sıradan olan bu durum, yine de anlatmaya değer bir hikâyenin başlangıç noktası oldu. Bu aşk mektubunu çekerken, çocuğu olmayan kadınlarla dayanışma içinde olduğumu hissettim,” diyor. Zlotowski’nin beklenmedik hamileliği sürerken çektiği bu özlem ve aidiyet hikâyesi, son derece kişisel, samimi ve fazlasıyla dokunaklı.

NEFES ALMA

Orijinal Adı: Old Man
Yönetmen: Lucky McKee
Oyuncular: Stephen Lang, Patch Darragh, Marc Senter
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Gerilim
Süre: 97 Dakika

Lucky McKee yönetmenliğinde vizyona giren Nefes Alma (Old Man), yürüyüş yaparken kaybolup yaşlı bir adamın kapısını çalan genç bir adamın hikayesini konu ediniyor. Samimi bir sohbete tutuşan ikilinin, birinin veya her ikisinin de korkunç bir sır saklıyor olabileceği ortaya çıktığında durum tehlikeli bir hal alır.

ORMAN ÇOCUĞU: GÜÇ UYANIYOR

Orijinal Adı: The Awakening of the Mini World
Yönetmen: Xuhui Xing
Formatlar: 2D, Dublajlı
Tür: Animasyon
Süre: 98 Dakika

Haftanın bir diğer animasyon filmi olan Orman Çocuğu: Güç Uyanıyor (The Awakening of the Mini World), kendisini zorlu bir mücadelenin içerisinde bulan Orman Çocuğu Kaka’nın hikayesini konu ediniyor. Şeytani Tusuo’nun planlarını yok etmek için yer altı dünyasında zorlu bir yolculuğa çıkan Orman Çocuğu Kaka, arkadaşları Nini ve Ayı Çocuk kendilerini büyük bir tehlikenin karşısında bulurlar…

VENÜS'TE GÖRÜŞÜRÜZ

Orijinal Adı: See You on Venus
Yönetmen: Joaquín Llamas
Oyuncular: Alex Aiono, Rob Estes, Virginia Gardner
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Dram
Süre: 90 Dakika

Virginia Gardner, Alex Aiono ve Rob Estes’in oyuncu kadrosunda bulunduğu Venüs’te Görüşürüz (See You on Venus), ölmekte olan 18 yaşındaki bir kızın biyolojik annesinin izini sürmek için Avrupa’ya gitmesini konu ediniyor. Yolculukta kendisine eşlik etmesi için genç bir adamı ikna eden Mia, bir süre sonra bu genç adama aşık olur. Çıktıkları yolculuk ve aşkları sayesinde hayatta asıl önemli olanın ne olduğunu yolda öğreneceklerdir.

MİR ANKA

Yönetmen: Ekrem Düzgünoğlu
Oyuncular: Ethem Çap, Emre Çelik, Simge Can
Formatlar: 2D
Tür: Korku
Süre: 78 Dakika

Ekrem Düzgünoğlu’nun senaryosunu yazıp yönetmenliğini yaptığı haftanın korku filmlerinden Mir Anka, Karnoha cin kabilesinin en azılısı olan Anka’nın bir müzisyen grubuna musallat olmasını anlatıyor. Müzisyen grubun üyelerinden Buğra, sahaftan eski bir Farsça kitap alır ancak bu alışveriş arkadaşlarının hayatını altüst eder. Arkadaşlarının öldüğünü gören arkadaşlar farklı bir gerçeklikle yüzleşmek zorunda kalırlar.

Önceki İçerikHollywood’da taraflar yeniden müzakere masasında
Sonraki İçerikAmila’nın yeni şarkısı: “Changes”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments