Avatar’ın devam filminden ilk kareler fotoğraf kadrajlarına düşmeye başladı

Avatar filminin ana karakterlerinden Jake’i Sam Worthington canlandırıyor (Twentieth Century Fox)

Avatar’ın devam filmi setinden yayımlanan ilk fotoğraf su ve alevlerin ortasındaki bir enkaz görüntüsü içeriyor.

James Cameron’ın çektiği ilk Avatar filminin sinemalarda gösterilmesinin üstünden 10 yıldan fazla zaman geçti. Avatar 2’nin vizyona girmesineyse hala bir yıldan uzun bir süre var. İlk filmin sonunda Jake’in zihni Avatar bedeniyle kalıcı olarak senkronize olmuş, böylelikle muhtemel bir devam filmi için kapı aralanmıştı.

Cameron, Avatar 2’nin çekileceğini 2010’da duyurmuş ancak yapım birçok kez ertelenmek zorunda kalmıştı. İlk açıklandığında Avatar 2 için verilen tarih 2013’tü. Ama şu haliyle filmin Aralık 2021’te vizyona girmesi bekleniyor.

Filme ilişkin çok az detay biliniyor. Bu detaylardan biri yeni filmde Pandora okyanuslarının çok fazla yer alacağı. Ayrıca Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver ve Stephen Lang gibi ilk filmde rol alan birçok oyuncunun devam filmi için de kamera karşısına geçeceği biliniyor.  

Avatar’ın resmi Twitter adresi üzerinden paylaşılan fotoğrafta James Cameron’ın bir 3D kamera kullandığını görüyoruz. Yönetmen Yeni Zelanda’daki sette su ve alevler içindeki bir enkazı çekiyor görünüyor.

Bu sahnede neler olduğunu bilmek imkansız. Hatta bu sahnenin Avatar’ın hangi devam filminde geçtiğini bilmek de öyle. Toplamda 4 Avatar filmi çekecek James Cameron, şu anda Avatar 2 ve Avatar 3 filmlerinin çekimini gerçekleştiriyor.

“Avatar 2” 17 Aralık 2021’de, “Avatar 3” 22 Aralık 2023’te, “Avatar 4” 19 Aralık 2025’te ve “Avatar 5” ise 17 Aralık 2027’de vizyona girecek.

2009 yapımı Avatar görsel efektler ve 3D teknolojisiyle döneme damga vurmuştu. Aradan geçen 10 yıl içinde bu teknolojilerin artık daha da etkili kullanıldığı göz önüne alındığında sinema severlerin yeni devam filmlerinden beklentisinin büyük olduğu kesin.

Avengers: Endgame yakın zamanda Avatar’ın küresel gişe hasılatı rekorunu kırmıştı.

Sezin Bala / Independent Türkçe

Etiketler

0 yorum “Avatar’ın devam filminden ilk kareler fotoğraf kadrajlarına düşmeye başladı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest