Aydilge’den 10 Kasım’a özel şarkı: “Sonsuza Dek Mustafa Kemal Atatürk”

Aydilge, 10 Kasım için hazırladığı “Sonsuza Dek Mustafa Kemal Atatürk” adlı çalışmasını YouTube'da klibiyle birlikte sevenleriyle paylaştı.

0

Hayatındaki en önemli kahramanın Türkiye’nin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk olduğunu dile getiren Aydilge, 10 Kasım nedeniyle Ata’ya olan sevgisini “Sonsuza Dek Mustafa Kemal Atatürk” şarkısıyla dile getirdi.

Söz ve bestesini kendi yazdığı ve düzenlemesinden, çalımlarına kadar her şeyi eşi Utku Barış Andaç ile beraber üstlendiği şarkıda Mustafa Kemal sevgisini ve özlemini dile getiren sanatçı, şarkının videosunu da sade bir şekilde piyano eşliğinde ve Mustafa Kemal görüntüleriyle oluşturdu. Hollywood sinemasının tüm dünyaya yaydığı sahte kahramanların doğa üstü güçleri sayesinde kahraman olduğunu savunan Aydilge, asıl marifetin süper güçler olmadan kahraman olabilmek olduğunu ve o kahramanın da Mustafa Kemal Atatürk olduğunu dile getirdi. Saat dokuzu beş geçe sirenlerin çalmaya başlamasıyla her yıl içindeki hüznün daha da büyüdüğünü anlatan sanatçı, ”Şu anda gençlerin idolleri influencer’lar ya da youtuber’lardan ibaret gibi gözükse de asla umutsuz değilim, çünkü bunların gelip geçici, Mustafa Kemal gibi büyük değerlerin ise sonsuza dek kalıcı olduğunu biliyorum” dedi.

Önceki İçerikTunç Aydoğmuş, Co.‘dan yeni single: “Çamur İçinde”
Sonraki İçerikDiyarbakır Hafızası’nda yeni bölümler: “Üretimin hikâyesi: Kavşaklar, bereket ve siyaset”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments