Batmayan Kadın “Violet Jessop”ın hayat hikayesi beyaz perdeye taşınıyor

0

Titanic dahil 3 ünlü gemi faciasından sağ kurtuldu. Yine de ömrünün 42 yılını denizlerde geçirmeye adadı. Tarihe Batmayan Kadın olarak geçen hostes Violet Jessop’un hayat hikayesi film oluyor.

20’inci yüzyılın üç kız kardeş gemisi Olympic, Titanic ve Britannic lüks yolculuklar için üretildi. Üçü için de ‘Asla Batmaz’ deniyordu. İrlandalı hostes Violet Jessop o tarihe dek görülen en büyük lüks yolcu gemisi RMS Olympic’de çalışıyordu. 1911’de, savaş gemisi HMS Hawke ile çarpışan Olympic batmaktan son anda kurtuldu, Violet sağ salim limana çıktı.

Bu kazanın ardından bir yıl bile geçmeden Violet Titanic’te görevlendirildi. Ve tarihin en büyük gemi kazalarından biri gerçekleşti. Ortadan ikiye ayrılan Titanic iki saatte battı. Violet bu kazadan da sağ kurtuldu. Tek kurtulan ise kendisi değildi bir de bebek kurtardı. Bundan 4 yıl sonra I. Dünya Savaşı’nda hastaneye çevrilen Britannic adlı devasa gemide hemşirelik yapmaya başladı. Alman denizaltısı tarafından vurulan bu gemiden de sağ çıktı. 

Deniz ve okyanus sevdasından vazgeçemeyen Violet Jessop; savaş bittikten sonra bile gemi yolculuklarına katılmaya devam etti, 60 yaşında emekli oldu. 83 yaşında ise kalp yetmezliğinden hayatını kaybetti. Posta’nın haberine göre tarihe ‘Batmayan Kadın’ olarak geçen, kitaplara konu olon Jessop’un hayatı beyazperdeye uyarlanacak.

Önceki İçerik2 Ayrı Mekan ve Toplam 5 Sahne: “One Love Festival”
Sonraki İçerikÇorlu Tren Katliamı’nı Atari Kasedi’nin İhmallerin aldığı canlar için yazdığı şarkısı; NEFES ALMAYAN HAYATLAR ile anıyoruz…
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments