Çorlu Tren Katliamı’nı Atari Kasedi’nin İhmallerin aldığı canlar için yazdığı şarkısı; NEFES ALMAYAN HAYATLAR ile anıyoruz…

Kaza ile cinayeti birbirinden ayıramayan adalet sistemine karşı hepimiz konuşuyoruz, yazıyoruz, çiziyoruz ve söylüyoruz…

Şarkılarıyla kayıp ve acılarımızın sesi olmaya çalışan başta Atari Kasedi ve tüm OnAir ekibi olarak 08.07.2019 – Çorlu Tren Katliamı Yıl Dönümünü biz de unutmuyoruz! Kaza değil cinayet olan bu elim günde kaybettiklerimize yangınımız, “NEFES ALMAYAN HAYATLAR”ımıza acımız hiç dinmeyecek!

Atari Kasedi’den İhmallerin aldığı canlar için yazdığı şarkısı; NEFES ALMAYAN HAYATLAR… (Çorlu Tren Kazası 08.07.2018)

Atari Kasedi;

2012 yılında, Konya’da bir öğrenci evinde iki kişi tarafından kurulmuş olan bağımsız müzik gruplarımızdan Atari Kasedi, 2016 yılında kemik kadrosunu oluşturarak; Gitar-vokalde Sezai Ünver, bas gitarda Mustafa İlhan Ulukapı, davulda Buğra Çevik ve klavyede Ekin Baran Yalnız ile sağlam adımlarla yoluna devam etmektedir.
Youtube ve Soundcloud üzerinden paylaştığı tekli serileri ile kendine iyi de bir kitle oluşturan grup, kısa bir süre önce yeni teklilerini çıkarmışlardır.
Grup yeni şarkılarında ülkece içimizi yakan acılardan -unutamadığımız- tren kazalarını müzikleriyle buluşturarak taşıyamadığımız acıları dile getirmişlerdir. “Nefes Almayan Hayatlar” adını taşıyan bu tekli, grubun adeta müzikal açıdan da olgunlaşma dönemine işaret etmektedir.

Onca ihmal ve kimse suçlu değil aslındaların, kaderin arkasına utanmadan sığınmaların dipsiz! kuyularındayken; tüm bunları unutturmamak, gündemde tutmak adına sanatın her alanının kullanılmasının etkili olduğuna inancımızla, ONAIR Müzik’in SAHNE projesi kapsamında; Atari Kasedi’nin NEFES ALMAYAN HAYATLAR teklisini dinleyenlerine sunuyoruz. Çünkü biliyoruz ki acılarımızı eylemleştirip sanatın bir dalı ile buluşturmadan aydınlık yok hiçbirimize…

Atari Kasedi’ni Takip Edin;
   

Etiketler

0 yorum “Çorlu Tren Katliamı’nı Atari Kasedi’nin İhmallerin aldığı canlar için yazdığı şarkısı; NEFES ALMAYAN HAYATLAR ile anıyoruz…”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest