Bilkent Center’da “Fotoğraf Haftası” başlıyor

Fotoğraf Haftası, “Arşivden” sergisiyle Bilkent Center'da başlıyor.

0

Bilkent Center Sanat Sokağı’nda gerçekleşecek olan Fotoğraf Haftası, “Arşivden” sergisiyle sanatseverlere kapısını açacak.

Bilkent Holding’in önde gelen şirketlerinden Tepe Emlak Yatırım yönetiminde olan Bilkent Center’da düzenlenecek olan Fotoğraf Haftası başlıyor. Kültüre ve sanata verdikleri değeri her fırsatta dile getiren Bilkent Center AVM Müdürü Ayhan Aytekin; Bilkent Center’ın son yıllarda ev sahipliği yaptığı festivaller, konserler ve çeşitli etkinliklerle sanat ve kültürün merkezi haline geldiğini söyledi. Aytekin; “Bilkent Center’ı bir yaşam merkezi olarak konumlandırmaya devam edeceğiz. Sanata ve sanatçıya verdiğimiz önemle, festivalden sergiye, konserden tiyatroya sosyal hayatın her anını burada deneyimleyeceğiz.” diyerek Bilkent Center’ın Ankara’da yaşamın merkezi konumuna ulaştığını vurguladı. Bilkent Center ARS Galeri iş birliği ile 8-15 Ekim 2022 tarihleri arasında AFSAD küratörlüğündeki “Arşivden” isimli sergide, geçmişten günümüze AFSAD’a gönül vermiş 42 usta fotoğrafçının fotoğraflarına yer verilecek. Birçok söyleşi, sunum ve atölyeye de ev sahipliği yapacak olan Bilkent Center; Arzu Eke, Aytül Keskin, Beyza Tokgöz, Burcu Vardar, Can Ataç, Can Gazialem, Cemal Can Ateş, Cengiz Akduman, Cengiz Oğuz Gümrükçü, Damla Yedisan, Eda Arısoy, Emrah Akyıldız, Funda Baydar, Gülser Günaydın, Hanife Deveci, Hayati Gün, İbrahim Göğer, İlker Karaman, Özgür Erdi Akbaba, Seda Usubütün, Şirin Gazialem ve Tuncay Bal gibi önemli fotoğraf sanatçılarını da sanat severlerle buluşturacak.

“Fotoğrafını Al Gel”

Fotoğraf Haftası kapsamında gündelik hayatta çektikleri fotoğrafların görücüye çıkmasını arzu eden katılımcılar için ise “Fotoğrafını Al Gel” yarışması düzenlenecek. 16 Ekim’e kadar fotoğrafıyla beraber Bilkent Sanat Sokağı’na gelip, kayıt yaptıran ziyaretçiler arasından en başarılı fotoğraflar seçilecek ve birinci seçilen eser sahibine eğitim, ikinci ve üçüncü seçilen eser sahibine birer yayın seti hediye edilecek.

Çocuk fotoğrafçılarda Bilkent Center’da buluşuyor

“AFSAD Çocuk Fotoğrafçılar” atölyesinde ise Bilkent Center’ı ziyaret eden miniklere özel pratik “Camera Obscura” etkinliği yapılacak ve fotoğraf çekmeyi öğrenmeleri üzerine eğlenceli çalışmalar gerçekleştirilecek. Fotoğraf Haftası boyunca, misafirlerin fotoğraf çekimlerinin yapılacağı “Bas-Çek-Sat” etkinliği ile Kontrast Dergisi tanıtımı ve satışının yapılacağı stantlar ziyaretçilere açık olacak.

A: Bilkent Center İşletme Müdürlüğü 06533 Ankara
T: +90 (312) 266 05 16(pbx)
Wwww.bilkentcenter.com.tr

25 yılı aşkın süredir Bilkent Holding çatısı altında yer alan Tepe Emlak Yatırım A.Ş., Metro AG ve Carrefour gibi Avrupa’nın tanınmış şirketleri ile iş birliği yaparak bugüne kadar Türkiye’nin değişik bölgelerinde alışveriş merkezleri yatırımlarına imza atmıştır. Organize perakende sektöründe ilkleri başarmış ve birçok başarılı projeyi hayata geçirmiş olan Tepe Emlak Yatırım, deneyimli kadrosuyla, varlık yönetimi, alışveriş merkezi ve ticari alanlarda sürdürdüğü kiralama, mimari tasarım, proje yönetimi ve konsept danışmanlığı hizmetlerini yüksek profesyonellik ve uzmanlık seviyesi ile tek çatı altında toplamaktadır.  Yenilikçi ve yaratıcı bakış açısıyla ziyaretçilerin içinde bulunmaktan keyif alacakları modern mekânlar yaratan Tepe Emlak Yatırım, hali hazırda İstanbul Anadolu Yakası’nda, 2002’den bu yana bünyesindeki ulusal ve uluslararası birçok marka ile en popüler alışveriş merkezlerinden biri olan TEPE NAUTILUS, Ankara’da kısa süre önce geçirdiği renovasyonun ardından ‘Mutluluk Paylaştıkça Çoğalır’ mottosuyla bünyesine gastronomi merkezi BİLKENT STATION’ı katarak ziyaretçilerine hem alışveriş yapıp hem de kaliteli zaman geçirebilecekleri yaşam alanları sunan BİLKENT CENTER, özgün mimarisi ve ilk açık hava konseptiyle Ankaralıların vazgeçilmez buluşma noktası, iş ve yaşam merkezi TEPE PRIME AVENUE, ulaşılabilir lokasyonu, rahat dolaşım alanı ile tercih edilen 365 AVM, AHLATLIBEL ATATÜRK PARKI, İzmir Körfezi’nin en güzel noktasında yer alan yarı açık konsepte sahip, şehrin ritmini ve eğlencesini içinde barındıran keyifli bir yaşam alanı İş GYO’ya ait EGE PERLA’nın varlık yönetimini yapmaktadır. İDO (İstanbul Deniz Otobüsleri) terminal ve gemilerindeki ticari alanlar ile İş Portföy Yönetimi A.Ş.’ye ait Manzara Adalar, Narcity ve Bilkent Üniversitesi ticari alanları için kiralama hizmeti vermektedir.

Önceki İçerikEge Çubukçu ve Kenan Doğulu’dan “What’s Love”
Sonraki İçerikCumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası bu akşam Diyarbakır’da
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments