Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası bu akşam Diyarbakır’da

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Diyarbakır'da sahne alacak. Konser Trt 2'den canlı yayınlanacak.

0

Sur Kültür Yolu Festivali Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nı Diyarbakır’a getiriyor. 13 yıl aranın ardından tekrar Diyarbakır’a gelen Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası rengarenk bir repertuvarla dinleyecilerin karşısına çıkacak. Konser TRT 2’de canlı olarak yayınlanacak.

Türkiye Kültür Yolu Festivalleri kapsamında gerçekleşen Sur Kültür Yolu Festivali ikinci gününde 13 yıl aradan sonra Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nı ağırlıyor. TRT 2’de canlı olarak yayınlanacak konserin biletleri günler öncesinden tükendi.

Şef Cemi’i Can Deliorman’ın yönetiminde, keman sanatçısı Cihat Aşkın’ın solist olarak katılacağı konserde müzik tarihinin en beğenilen klasik eserlerinden Türk bestecilerine uzanan özel bir program içeriği dinleyicilere sunulacak.

En son 2009 yılında gerçekleştirilen “Anadolu Turnesi” kapsamında Diyarbakırlı sanatseverler ile buluşan Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, 9 Ekim akşamı 20.00’da Sezai Karakoç Kültür Merkezi Büyük Salon’da olacak. Dünyanın en köklü sanat kurumlarından ve cumhuriyet tarihinin en köklü kazanımlarından biri olan Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası birçok farklı alanda yürüttüğü özverili ve başarılı çalışmalarına aynı kararlıkla devam ediyor.

Sur Kültür Yolu Festivali’ndeki etkinliklerle ilgili ayrıntılı bilgi için sur.kulturyolufestivalleri.com’u ziyaret edebilirsiniz.

Önceki İçerikBilkent Center’da “Fotoğraf Haftası” başlıyor
Sonraki İçerikYel Değirmenleriyle Savaşan Şövalye “Don Kişot” AKM’de
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments