Bir İçgörü Mekânı: Akbank Sanat ve 30 Yıl

Akbank Sanat, 30. yaşını özel bir sergi ile kutluyor: Bir İçgörü Mekânı: Akbank Sanat ve 30 Yıl.

0

Türkiye’de sanat dünyasının öncülüğünü üstlenerek ufuklar açan Akbank Sanat, 30. yaşını özel bir sergi ile kutluyor. 6 Aralık’ta kapılarını açan ‘Bir İçgörü Mekânı: Akbank Sanat ve 30 Yıl’ adlı sergi, Akbank Sanat’ta düzenlenmiş 31 farklı sergiyi ve ardındaki hikayelerini keşfedeceğiniz bir zaman yolculuğu niteliği taşıyor. Serginin küratörlüğünü Hasan Bülent Kahraman, konsept ve tasarımını ise Bülent Erkmen yapıyor.

Bir İçgörü Mekânı: Akbank Sanat ve 30 Yıl’ başlıklı serginin bellek sergisi olduğu kadar bir benlik sergisi olduğunu da belirten Hasan Bülten Kahraman, sadece Akbank Sanat’ın değil Türkiye’deki görsel sanatların gelişimini de bu sergi kapsamında izlemenin mümkün olduğunu belirtiyor.

Son 30 yılda Türkiye’deki sanatın gelişmesine ve dönüşmesine doğrudan katkı sağlayan Akbank Sanat, dünyanın ve Türkiye’nin esin kaynağı olmuş sanatçılarıyla düzenlediği karma ve solo sergilerle, yayınladığı kitaplarla yeni bir kuşağın gelişmesine katkı sağlayarak yoluna devam ediyor.

1993 – 2023 yılları arasında düzenlenen  31 sergiyi, Akbank Sanat’ın 30. yılına özel olarak hazırlanan konseptiyle Akbank Sanat’ta ziyaret edebilirsiniz.

Önceki İçerik“Orhan Pamuk’a Satmak İstediğim Roman” İspanyolcada
Sonraki İçerikEsin Aydıngöz, 66. Grammy Ödülleri’ne aday gösterildi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments