Esin Aydıngöz, 66. Grammy Ödülleri’ne aday gösterildi

Esin Aydıngöz, “Best Arrangement, Instrumental or A Cappella” dalında bu yılki Grammy ödüllerinin adayları arasına girdi.

0

“Best Arrangement, Instrumental or A Cappella” dalında aday olan Esin Aydıngöz, adaylığını Alana Da Fonseca ve Chris Bacon ile paylaşıyor. Geçtiğimiz kasım ayında Netflix’e damgasını vuran Tim Burton imzalı “Wednesday” dizisi icin yaptıkları The Rolling Stones’un “Paint It Black” düzenlemesiyle aday olan üçlü, Ludwig Goransson, Nkosilathi Emmanuel Sibanda, John Carter Cash ve Hilario Duran gibi isimlerle yarışıyor.

Yalnızca Spotify’da 25 milyon kereden fazla dinlenen “Paint It Black”, Golden Globe ve Emmy ödüllerinde de birçok adaylığı bulunan Wednesday’in en sevilen sahnelerinden birinde yer alıyor. Başrollerinde Jenna Ortega, Emma Myers, Christina Ricci ve Catherine Zeta-Jones’un bulunduğu dizi Netflix’de 83 ülkede bir numara oldu. Paint It Black, Esin’in ilk Grammy adaylığı.

Aydıngöz icin bu adaylığı en özel yapan öğelerden birisi de bu aranjmanı Istanbul’dan yapmış olması. Normalde Amerika’da yaşayan ama pandemi dönemini ailesiyle Türkiye’de geçiren Aydıngöz, hem yurtiçi hem uluslararası projeleri ile kariyerine devam ediyor.

Önceki İçerikBir İçgörü Mekânı: Akbank Sanat ve 30 Yıl
Sonraki İçerikGeorge Miller’dan “Furiosa: Bir Mad Max Destanı”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments