Bir itiraf da Jason Momoa’dan: Game of Thrones’un Khal Drogo’su erkenden ölecek bir karakter değildi!

0

Jason Momoa, Game of Thrones dizisinde canlandırdığı karakterin erken ölümü nedeniyle “kandırılmış” hissettiğini söyledi.

Daenerys Targaryen’in eşi Khal Drogo öldürülene kadar oyuncu dizinin ilk sezonu boyunca bu karaktere hayat vermişti. Momoa şimdi Apple TV+’ta 1 Kasım’da başlayan dram türündeki yeni dizi See’nin başrolünde yer alıyor.

Metro’nun haberine göre Momoa yeni rolü hakkında şunları söyledi: “Her zaman bunu yapmak istemiştim. Yaptığım pek çok şeyde her zaman kandırılmış hissettim.”

Oyuncu ardından daha önceki üç rolünden bahsetti: Drogo, aynı ismi taşıyan 2011 yapımı filmde canlandırdığı Barbar Conan (Conan the Barbarian) ve Frontier dizisinde canlandırdığı Declan Harp.

Momoa sözlerine şöyle devam etti: “Conan’ı biraz renklendirmeye çalışıyorsunuz ama kimse Conan’ı ağlarken görmek istemiyor ya da Drogo daha böyle bir şey olamadan öldü. Frontier’de bütün ailesi öldürüldü ve dizi hepsinin intikamını almasıyla ilgiliydi. Bu dizide (See) durum çok güzel çünkü olay örgüsünün hepsini bir bütün olarak görüyorsunuz.”

Game of Thrones mayısta 8 sezonun ardından son buldu. HBO dizideki olayların öncesini anlatan “House of the Dragon” isimli başka bir dizi hazırlığı içinde. Eserin yazarı George R.R. Martin, uzun süredir beklenen kitabı The Winds of Winter’ı bitirinceye kadar yeni diziye bir katkıda bulunmayacağına söz vermişti.

HBO bu hafta Naomi Watts’ın başrolünde olacağı, Game of Thrones’taki olayların öncesini anlatan planlanmış başka bir yapımın iptal edildiğini duyurmuştu.

Umut Can Yıldız / Independent Türkçe
Önceki İçerikBasın mısın, Medyacı mı?
Sonraki İçerikDevam filmleri kuyruğu uzadıkça uzuyor ve yavaş yavaş sıra Joker’e geliyor
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments