Devam filmleri kuyruğu uzadıkça uzuyor ve yavaş yavaş sıra Joker’e geliyor

0

Joaquin Phoenix tek bir filmin ötesinde “keşfedilecek daha çok şey olduğunu” söyleyerek, Joker’e devam filmi çekilmesini önerdi.

Filmin yapım süreci için (Los Angeles Times gazetesinde) The Envelope şirketine referans veren Phoenix’e göre ilk başta projeye imza atmasının nedeni, kendine yeten bir hikayeye sahip olmasıydı.

Phoenix, “Sanırım şundan korkuyordum: Aslında umursamadığınız, sizi motive etmeyen ya da heyecanlandırmayan bir şeyi tekrar tekrar yapmak zorunda kalmak” diye konuştu: “Bana çekici gelen şeylerden biri, ortada bir beklenti olmamasıydı. (Yeni filmler) yapmak için anlaşma imzalamadım. Tek seferlikti.”

Ancak Phoenix, filmin çekimlerine başlayınca, yönetmen Todd Phillips’e devam filmlerine dair fikrinin değişmeye başladığını söyledi.

“Film vizyona girmeden çok önce, başarılı olup olmayacağına dair henüz hiçbir fikrimiz yokken devam filmlerini konuşmaya başlamıştık” diyen Phoenix, sözlerini şöyle sürdürdü: “Çekimlerin ikinci ya da üçüncü haftasında ‘Todd, devam filmi üzerinde çalışmaya başlayabilir misin?’ diyecek hale gelmiştim. Keşfedilecek çok fazla şey var.” Phoenix ayrıca, “Bu bir tür şakalaşma gibiydi ama aslında öyle değildi” dedi.

Phillips ise, “Bir devam filmine dair çok fazla konuşmadık. Yalnızca eğer bir film yaparsak, (şu anda yaptığımız için söylemiyorum çünkü yapmıyoruz) onun ‘Suçun Palyaço Prensi’ ile ilgili bu vahşi ve çılgın filme benzemeyeceği gerçeğini konuştuk” dedi.

“Şu anda ilgimizi çekmiyor. Çünkü bu filmdeki gibi bir tematik rezonansa sahip olması gerekir.

Geçen ay 788 milyon dolar (4,5 milyar lira) gişe yapan Joker rekorun eski sahibi Deadpool’u burun farkıyla geçerek, en başarılı 17+ film oldu. Haberi öğrenen Deadpool’un başrol oyuncusu Ryan Reynolds, Twitter’da Joker afişinin üzerinde değişiklik yapılmış bir versiyonunu paylaşmıştı. Afişte “Seni pislik herif” yazıyordu.

Umut Can Yıldız / Independent Türkçe
Önceki İçerikBir itiraf da Jason Momoa’dan: Game of Thrones’un Khal Drogo’su erkenden ölecek bir karakter değildi!
Sonraki İçerikİngiliz Yazar Dame Marina Warne, ‘Kültürde Kadın Gücü’ programı kapsamında 17-18 Kasım’da İstanbul’da
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments