Brad Pitt, Dr. Fauci görünümüyle Trump’a sert çıktı

Dr. Fauci, ABD Başkanı Donald Trump'ın koronavirüsle mücadele görev gücünün başında yer alıyor.

0

Brad Pitt, dün Saturday Night Live (SNL) programında ilk çıkışı Dr. Anthony Fauci kılığında yaparak izleyicileri şaşırttı. SNL programı iki hafta önce evden çekilen ilk bölümünün ardından yeni formatıyla ikinci kez seyircisiyle buluştu.

Dr. Fauci, ABD Başkanı Donald Trump‘ın koronavirüsle mücadele görev gücünün başında yer alıyor. Gerçek hayatta daha önce Pitt’in kendisini SNL’de canlandırmasını istediğine dair bir espri yapan doktorun bu arzusu, programın son bölümüyle birlikte gerçeğe dönüştü.

Pitt programın açılış skecinde, kılığına büründüğü Fauci’yi Trump’ın koronavirüs kriziyle ilgili en saçma iddialarından bazılarına tepki verirken taklit etti. Oyuncu daha sonra da akşamın müzisyen konuğu olarak Miley Cyrus‘ı takdim etmek için ekrana döndü. Programın cold open (bir dizi veya filmin jenerikle değil doğrudan bir sahneyle başlaması -ed.n.) kısmında Trump’ın virüsün bir “mucizenin” vuku bulmasıyla ortadan kalkacağını öngördüğü bir video klip verildi ve ardından Pitt, Dr. Fauci’nin ağzından şunları söyledi: “Bir mucize gerçekten harika olurdu, mucizeleri kim sevmez ki? Ancak mucizeler A planı olmamalı. Sully bile önce havalimanına iniş yapmayı denedi.”

Son söz, uçağının iki motorunun da arızalanmasının ardından uçağını Hudson Nehri‘ne güvenli bir şekilde indirmeyi başaran pilot Chesley Sullenberger‘e gönderme niteliğindeydi.

Skecin sonuna doğru peruğunu çıkardıktan sonra ciddi bir tona geçiş yapan Pitt, Dr. Fauci ve diğer sağlık çalışanlarına teşekkür etti. Oyuncu şöyle konuştu: “Ve gerçek Dr. Fauci’ye, bu sinir bozucu dönemde sakinliğinizi ve netliğinizi koruduğunuz için teşekkür ediyorum. Ve sağlık çalışanlarına, ilk müdahale ekiplerine ve ailelerine ön safta yer aldıkları için teşekkür ediyorum.”

Pitt, geçmişte SNL’de David Spade tarafından canlandırılmış ve daha önce de programda küçük bir rol almıştı ancak oyuncunun Dr. Fauci kılığına girmesi bu televizyon programında belki de en üst düzey temsili olabilir.

Pitt’in performansını beğendikleri görülen izleyiciler, oyuncunun skeci için “eğlendirici”, “dahice” ve “muhteşem” gibi yorumlarda bulundu.

Umut Can Yıldız / Independent Türkçe
Önceki İçerikBrad Pitt, Dr. Fauci görünümüyle Trump’a sert çıktı
Sonraki İçerikHubble Uzay Teleskobu, 30. yılını yeni bir kozmos görüntüsüyle kutladı
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments